70 ročná žena z Anglicka vyčistila 52 pláží za jeden rok!

Naša planéta je jediným miestom, kde môžeme žiť. Teda aspoň zatiaľ! Nevyzerá však, že by sme si to uvedomovali a príliš nám na nej záležalo. Našťastie sa ešte stále nájdu ľudia, ktorým na našej planéte záleží a neboja sa vyhrnúť si rukávy a to aj napriek svojmu veku.

Pat Smith, 70 ročná žena zo Spojeného kráľovstva, ktorá žije v Cornwall, sa rozhodla, že k čistejšej planéte prispeje aj ona. Sledovala dokument o znečistení planéty plastami a rozhodla sa konať. Vyzvala samú seba vyčistiť jednu pláž každý týždeň.

Zobrala so sebou svoje vnúčatá, dychtivých dobrovoľníkov a splnila to, čo sa rozhodla urobiť. Spolu dokázali upratať 52 pláží v Cornwall za jeden rok. Tým však jej príbeh nekončí.


Spustila iniciatívu s názvom The Final Straw. Kampaň je zameraná na zvýšenie povedomia o poškodení a znečistení planéty plastovými slamkami. Dúfa, že svojimi činmi dokáže napomôcť k tomu, aby sa naša planéta zbavila raz a navždy plastových slamiek.

Pat tiež nadviazala spoluprácu s ďalšími významnými jednotlivcami, ako je Martin Dorey, ktorý založil 2 Minute Beach Clean, či Wayne Dixon, veľvyslanec pre Keep Britain Tidy.

Plastové slamky sú typickým príkladom úplne zbytočného použitia plastu. Okrem toho, že nám znečisťujú oceány a prírodu, tak nám neslúžia prakticky k žiadnemu inému účelu. Najhoršie však je, že slamka, ktorá sa dostane do prírody, tu bude ešte niekoľko ďalších generácií po nás! Ak ťa zaujíma, ako dlho sa rozkladá taká slamka, pozri náš článok: Ako dlho sa rozkladá cigaretový ohorok či plastový pohár.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránkeNašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.