Zhasnime svetlá, naša Zem si to zaslúži!

Celosvetová akcia Hodina Zeme každoročne spája milióny ľudí a tisícky firiem po celom svete. Ide o najväčšiu celosvetovú akciu, do ktorej sa môže zapojiť každý. Stačí len zhasnúť svetlo na jednu hodinu!

História akcie sa začala písať v austrálskom Sydney 31. 3. 2007, do ktorej sa prvýkrát zapojilo viac ako 2,2 milióna domácností a 2000 firiem. Význam akcie sa z Austrálie rýchlo preniesol do celého sveta a o rok neskôr sa zapojilo už takmer 50 miliónov ľudí z 35 krajín sveta. Ľudia z celého sveta tak „vypli svoje domácnosti“ a mestá „zhasli svoje dominanty“, aby oslávili a chránili to, čo máme spoločné, náš domov – našu planétu.

Poukazuje na význam ochrany prírody, trvalo udržateľného správania a spotreby, nebezpečenstvo klimatických zmien a spája ľudí po celom svete, ktorí si uvedomujú dôležitosť ochrany našej planéty.

Slovensko sa do tejto celosvetovej akcie po prvýkrát oficiálne zapojilo v roku 2011 a od roku 2016 je Hodina Zeme organizovaná v spolupráci WWF Slovensko, Slovenského zväzu astronómov a Slovenskej astronomickej spoločnosti.

Hodina Zeme 2019 pripadá na sobotu 30. marca v čase od 20.30 do 21.30 hod.

Pozrite si oficiálne video k Hodine Zeme 2019

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.