Stane sa Deň Zeme novým štátnym sviatkom?

22. apríl je dátum, ktorý by mal patriť k najvýznamnejším dátumom v našich kalendároch. Práve v tento deň totiž oslavujeme Deň Zeme, ekologicky motivovaný sviatok, ktorý má poukázať na ničenie životného prostredia a jeho následkov.

História Dňa Zeme sa začala písať v roku 1969, kedy John McConnell vyslovil potrebu vzniku medzinárodného dňa Zeme a súčasne tak vytvoril prvú neoficiálnu vlajku. Cieľom tohto dňa bolo dostať otázku ekológie do politických kruhov a vďaka veľkej podpore zo strany študentov, prišlo k oslave prvého Dňa Zeme 22. 4. 1970 v San Franciscu. Po roku 1990 sa k Amerike pridali aj ostatné krajiny.

Športová značka The North Face sa aktívne angažuje v podpore zachovania prírodných krás a momentálne spolu s ostatnými veľkými značkami a organizáciami z celého sveta vyhlásila petíciu s cieľom ustanoviť Deň Zeme za štátny sviatok.

Túto petíciu nájdete na stránke change.org, ktorú podpísalo už takmer 140 tisíc ľudí a pripojiť sa môže každý. My sme tak už urobili.

Ustanovenie akéhokoľvek nového štátneho sviatku je beh na dlhú trať a je na jednotlivých krajinách, či takýto deň vyhlásia. Za nás je to ale skvelá iniciatíva, pretože ak by prišlo k ustanoveniu Dňa Zeme, ľudia by sa možno viac začali zaujímať o životné prostredie a uvedomili by si potrebu ochrany prírody.

A navyše! Naša Zem si svoj vlastný štátny sviatok zaslúži. Mal by trvať 365 dní v roku, pretože každý jeden deň by sme si mali vážiť, čo nám naša Zem dáva a chrániť jej krásu.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.