Plogging – beh a zber odpadkov v jednom už aj na Slovensku. Pridaj sa!

Počuli ste už o ploggingu? Vo svete veľmi dobre známy pojem, ktorý prichádza aj na Slovensko a to vďaka celosvetovému projektu a neziskovej organizácii Human Health Institut.

Poďme si na začiatok povedať niečo viac o ploggingu
Plogging pochádza zo Švédska a rýchlo naberá na popularite. Jeho názov vznikol kombináciou slov „jogging“ a švédskeho „plocka upp“, čo znamená „zdvihnúť“. Právom ho teda môžeme pokladať za novodobý šport, ktorý nesie krásnu myšlienku. Spája ľudí po celom svete, ktorí radi spravia niečo pre svoje okolie a zároveň tým podporia aj svoje zdravie. Jednoducho povedané, plogging je beh spojený so zberom odpadkov.

Cieľom je poukázať na množstvo odpadu, ktorý sa v prírode nachádza a koľko sa ho dá za krátky čas vyzbierať. O tom, akí sme neuveriteľní bordelári a o našej výzve #SEMODPANEPATRI sa viac dočítate v článkoch: Nelegálne skládky robíme všade a Výzva #SEMODPADNEPATRI.

Plogging World je celosvetový event, ktorý sa v jeden deň koná v 26 štátoch a 44 mestách ako Paríž, Budapešť, Los Angeles, Melbourne či Petrohrad. Tento rok sa Plogging World „pobeží“ 27. 4. a po prvýkrát sa uskutoční aj na Slovensku a to v Bratislave, Trnave, Komárne, Galante a v Senci.

Čo si vziať so sebou?
Okrem dobrej nálady a úsmevu na tvári odporúčame zobrať si aj vlastné rukavice a vrecia na odpadky.

P.S.: Pri ploggingu sa štartovné neplatí a je určený pre všetkých bez rozdielu veku. Či chceš bežať ako o preteky alebo stráviť čas príjemnou prechádzkou na čerstvom vzduchu, dôležitá je chuť niečo zmeniť a spojiť sa pre dobrú vec 🙂

Viac informácií nájdete na stránke www.hhi.institute.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.