Muž zo Švajčiarska daruje jednu miliardu dolárov na záchranu Zeme

V nadväznosti na prebiehajúce zbierky ohľadom záchrany a obnovy parížskeho Notre Dame a v predbiehaní sa milionárov v darovaní obrovských súm, sa Švajčiar Hansjörg Wyss rozhodol pomôcť našej planéte.

Švajčiarsky miliardár, filantrop a ochranca prírody, sa zaviazal, že v najbližších desiatich rokoch daruje 1 miliardu dolárov na záchranu planéty.

Prostredníctvom svojej nadácie Wyss Foundation bude financovať vedecké projekty a zvyšovať povedomie verejnosti o dôležitosti ochrany životného prostredia.

„Z mojej strany som sa rozhodol, že v nasledujúcom desaťročí venujem 1 miliardu dolárov, aby som pomohol urýchliť snahy o ochranu pôdy a oceánov na celom svete s cieľom chrániť do roku 2030 30% povrchu planéty,“ povedal pre New York Times.

Hansjörg má teda ambiciózny cieľ. Chce, aby v priebehu desiatich rokov bola tretina planéty chránená. Wyss Foundation plánuje na začiatok sponzorovať výskum na Univerzite v Berne vo Švajčiarsku, zameranej na nájdenie a stanovenie najúčinnejších a najúspešnejších metód ochrany. Keď sa tak stane, švajčiarsky miliardár bude podporovať sériu koordinovaných, lokálne vedených snáh o zlepšenie riadenia prírodných parkov a chránených oblastí po celom svete.

Prečítajte si tiež: Poznáme ceny, za ktoré sa budú zálohovať PET fľaše a plechovky. No pozor, nie všetky!

Treba veriť, že takýchto iniciatív vznikne viac, že si ľudia uvedomia význam prírody a ochrana Zeme sa dostane na prvé miesto u každého. Inú totiž nemáme!

Foto/zdroj: iheartintelligence.com

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.