Vtáčie mláďa s cigaretovým ohorkom. Fotografia, ktorá „obletela“ svet

Autorkou fotografie je Karen Mason, ktorá zachytáva každodenný život týchto vtákov (Zobáľ čiernochrbtý – Rynchops niger) na St. Pete Beach na Floride, kde hniezdia. Keď sa jedného dňa vrátila domov a svoje fotografie analyzovala na veľkej obrazovke, uvedomila si, že na jej dvoch fotografiách je niečo zvláštne. Vtáčia mama nekŕmi svoje mláďa rybou, ako si pôvodne myslela, ale cigaretovým ohorkom.

https://www.facebook.com/karen.h.mason


Fotografka vyzýva, aby sme vyčistili pláže a požiadala fajčiarov, aby po sebe svoje ohorky upratali a aby sa k planéte nesprávali ako k veľkému popolníku.

Cigariet sa ročne vyrobí neuveriteľných 5,6 bilióna kusov. Preto aj rovnaké množstvo ohorkov musí niekde skončiť. No nie vždy sú to popolníky. Cigaretové ohorky často končia na chodníkoch, lesných cestičkách, či v kanáloch, odkiaľ môžu ďalej putovať do riek a následne do morí. Nie je na čase začať cigaretové ohorky hádzať do popolníka, kam patria? Alebo, že by bol práve teraz ten správny čas s fajčením prestať?


Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.