66 miliónov stromov vysadených za 12 hodín, skvelá práca India!

Približne 1,5 milióna dobrovoľníkov vysadilo viac ako 66 miliónov stromov za 12 hodín v rámci rekordnej environmentálnej kampane.

Dobrovoľníci v nedeľu 2. júla vysadili v priemere 44 sadeníc pozdĺž rieky Narmada v centrálnom štáte Madhya Pradesh. Predchádzajúci rekord bol zaznamenaný tiež v Indii, keď dobrovoľníci v štáte Uttarpradéš dosiahli svetový rekord výsadbou vyše 50 miliónov stromov za jeden deň v júli 2016.

Odlesňovanie v Indii je rastúcim problémom, keďže jej rastúca populácia 1 miliarda ľudí potrebuje stále viac a viac poľnohospodárskej pôdy a miesta pre bývanie. Podľa Parížskej dohody sa India zaviazala zvýšiť do roku 2030 plochy venované lesom o 95 milióna hektárov s odhadovanými nákladmi približne 6,2 miliardy dolárov.

Rekordnú environmentálnu kampaň, ktorá viedla k výsadbe viac ako 20 rôznych druhov stromov, zorganizovala vláda Madhjapradéš. Štátny minister Shivraj Singh Chouhan tento deň opísal ako historický. „Dobrovoľníci, vrátane detí a starších, vysadili 66,3 milióna stromov v čase od siedmej rannej hodiny do siedmej večernej. Výsadbou stromov poslúžime celému svetu, nielen Madhya Pradesh .“


India patrí k najväčším znečisťovateľom na svete a podľa odhadov je tretím najväčším producentom uhlíkových emisií. Práve preto sa v krajine rozhodli zvrátiť situáciu a pomôcť odvrátiť dôsledky klimatických zmien.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke  NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.