Tehly od Leier Baustoffe SK sú vďaka fotovoltickým panelom vyrábané aj zelenou energiou

Planétu máme iba jednu, a tak je našou povinnosťou chrániť ju najlepšie ako vieme, aby sme ju mohli prenechať budúcim generáciám. Či už je to obyčajným recyklovaním alebo nakupovaním udržateľných výrobkov.

Prispieť k ekológii môžeme napríklad podporou výrobcov, ktorí pri produkcii využívajú zelenú energiu. Jednou z takých spoločností je aj Leier Baustoffe SK. Výrobca stavebných materiálov vyrába keramické tvarovky a preklady v jednej z najmodernejších tehelní v celej Európe, a to priamo na Slovensku v Petrovanoch. Okrem toho, že používa novodobé technológie, najnovšie prispel k udržateľnosti aj montážou fotovoltických panelov, ktoré využíva nielen vo výrobe, ale aj pri prevádzke administratívnej budovy. Na prepravu materiálu v tehelni slúžia úsporné elektrické vysokozdvižné vozíky a šetrí sa aj na samotných paletách, ktoré sú neustále recyklované. Modernizácia tehelne bola investíciou spoločnosti bez použitia cudzích zdrojov, čím sa štátu ušetrili peniaze na iné zelené projekty. Všetky náklady boli financované z predošlého zisku výrobcu, čo zdôrazňuje odhodlanie firmy prispieť k ochrane našej planéty.

Základnou surovinou na výrobu tehál Leier je kvalitná hlina pochádzajúca z čisto prírodných zdrojov. Tehla je tak 100% recyklovateľná bez negatívnych zásahov do životného prostredia. Od iných materiálov sa odlišuje najmä tým, že neobsahuje žiadne lepidlá a laky, a nie je ani vodivá. Spĺňa preto všetky požiadavky ekologického stavebného materiálu, ktorý šetrí životné prostredie.

Výstavbou z tehál Leier si tak postavíte udržateľnú a nízkoenergetickú domácnosť, za ktorú vám bude naša planéta vďačná. Svoje skúsenosti následne môžete zdieľať aj s ostatnými a posunúť tak ekologickú výstavbu do širšieho povedomia verejnosti. Viac informácií o tehlách Leier sa dozviete na stránke www.leier.sk.