Pomocníci na záhrade, ktorí pomôžu s upratovaním

Pracovať v záhrade je potrebné po celý rok, nielen v určitom období. Najmä vtedy, ak sa chcete tešiť z jej krásy a plnohodnotných benefitov. Akí pomocníci vám pri tejto aktivite pomôžu?

Slováci sú známi milovníci času stráveného v záhrade. Nie je to však len o užívaní si, z času na čas treba priložiť ruku k dielu. Okrem sadenia zeleniny je potrebné postarať sa aj o veci okolo. Aby vám táto činnosť išla od ruky, zadovážte si nejakého z vhodných pomocníkov.

Práca z drevom pôjde od ruky

Drevo a záhrada si idú ruka v ruke. Nebavíme sa len jeho prípravou na zimu, ale aj na rôzne „opekačky“ či stavebné práce. Každý správny záhradkár by mal mať doma pripravenú kvalitnú sekeru, no práca s ňou nie je najľahšia ani najrýchlejšia. Veľmi vám môže pomôcť praktická elektrická píla. Na rozdiel od benzínovej sa môžete spoľahnúť na jednoduchšiu prevádzku aj údržbu. Pozor však na to, aby ste mali k dispozícii dobre dostupný zdroj elektrického prúdu. Pri prerezávaní a rezaní kríkov či stromov vám ale môže postačiť aj kvalitná pílka, ktorú ale na trhu nájdete v rôznych tvaroch a veľkostiach. Ak si potrebujete poradiť aj v menších miestnostiach, vydajte sa skôr cestou šabľových píl. A čo tak nožnice? Aj tu je možnosť voľby motorových prevedení. Ak drevo nevyužívate na kúrenie, môžete z neho zhotoviť kompost. Tu vám určite pomôže drvič konárov.

Vysávače, fúkače a kompresory

Pre jeseň je charakteristické lístie, ktorého sa môžete pohodlne zbaviť fúkačmi a vysávačmi lístia. Na jar je zasa potrebné zbaviť chodníky a ďalšie priestranstva od nanesených nečistôt. Vtedy môže pomôcť vysokotlakový čistiť, prípadne aj vzduchový kompresor, ktorý môžete využiť aj pri prezúvaní pneumatík auta, alebo na ďalšie práce v dielni.

Kosačky na trávu

Možno najdôležitejšou súčasťou záhrady z estetického hľadiska je trávnik. A ten určite treba kvalitne pokosiť. Nie len jar v záhrade je sprevádzaná, zvukom kosačiek. V posledných rokoch sú veľmi populárne aku kosačky s podobným výkonom ako pri ich plne elektrických kosačkách. Dnes sa stávajú populárnymi aj robotické kosačky, ktoré sú vhodné najmä pre rovný terén.

Zdroj obrázku: dmitrypk / stock.adobe.com