Stavte na ergonomický dizajn kancelárskej stoličky pre maximálne pohodlie

Pracujete v zamestnaní, ktoré si vyžaduje dlhé hodiny sedenia? Začínate pociťovať nepríjemné pálenie alebo bolesť v oblasti chrbta a krku? Nepohodlie môže viesť k zníženiu koncentrácie a efektivity, preto za stolom pri dokončovaní pracovných úloh strávite v konečnom dôsledku ešte viac času. Ako tento začarovaný kruh prelomiť? Investujte do zdravotnej kancelárskej stoličky!

Zdravotná kancelárska stolička – čo to je?

Každé telo je jedinečné, práve preto sú zdravotné kancelárske stoličky s ergonomickým dizajnom tou správnou cestou. Sú konštruované tak, aby podporovali akýkoľvek typ postavy, prispievali k správnemu držaniu tela a maximálnemu pohodliu. Aby ste našli ideálnu polohu v sede, ktorá vyhovuje práve vám, majú množstvo prispôsobiteľných funkcií. Dynamické sedenie, ktoré ergonomické stoličky zabezpečujú, udržiava svaly aktívne a eliminuje tak ich tuhnutie pri dlhodobom sedení.

Základné nastaviteľné parametre

Kvalitné ergonomické stoličky ponúkajú polohovateľnú opierku rúk a hlavy či pohyblivú chrbtovú opierku, ktorá spolu so synchrónnym hojdacím mechanizmom (náklon sedáku sa prispôsobí sklonu opierky) zabezpečuje aktívne sedenie. Stolička tak bude neustále kopírovať polohu vášho tela. Výškovo nastaviteľné sedadlo je samozrejmosťou, pri mnohých modeloch však môžete korigovať aj jeho sklon – uhol medzi operadlom a sedákom by mal byť v rozmedzí 90 až 100 stupňov.

Tip: Pracujte efektívnejšie a zdravšie s ergonomickým nábytkom od spoločnosti Liftor. V ponuke nájdete nielen zdravotné stoličky, ale aj výškovo nastaviteľné stoly a ďalšie príslušenstvo pre vašu kanceláriu či domácnosť. Vedeli ste, že za každú objednávku, ktorú Liftor obdrží, následne zasadí jeden nový strom ako poďakovanie zákazníkom i prírode? Ich heslom je „vraciame prírode to, čo si berieme”.

Ktorý materiál je ideálny?

Najdôležitejším kritériom pri výbere ergonomickej kancelárskej stoličky je jej pohodlnosť. Tá je determinovaná nielen spomínanými nastaviteľnými funkciami, ale aj materiálom, z ktorého je daný model vyrobený.

Stoličky zo sieťoviny – predstavujú praktickú a cenovo výhodnú alternatívu pre rýchle a lacné vybavenie kancelárie. Kvalitný sieťovaný poťah umožňuje optimálne prúdenie vzduchu a nezadržiava teplo, takže telo môže ľahšie dýchať.

Obľúbenou zlatou strednou cestou sú kombinované modely, ktoré pozostávajú zo sieťovaného operadla a pohodlného penového sedadla s textilným poťahom.

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com