Pozitívna správa: Praha zakázala jednorazové plasty na všetkých kultúrnych akciách

Skvelá správa prišla z Českej republiky a to priamo z jej hlavného mesta. V Prahe príde už o pár dní k zákazu používania jednorazových plastov na všetkých kultúrnych akciách, ktorým mesto prispieva svojimi dotáciami.

„Zákaz jednorazových plastov bude platiť na všetkých kultúrnych akciách, ktoré Praha finančne podporuje individuálnymi dotáciami, a medzi ktoré patria aj veľké hudobné festivaly. Väčšina riadu poslúži iba na pár minút, pritom už tu máme ďaleko šetrnejšie varianty…“ informovala portál irozhlas.cz členka mestskej rady pre kultúru Hana Třeštíková.

Nariadenie začne platiť už od 1. mája 2019. Jednorazové plastové riady ako lyžičky, tégliky, tanieriky budú musieť byť nahradené tými vyrobenými z vratného plastu, porcelánu alebo skla.

Podľa Európskej komisie patria jednorazové plastové riady medzi desať najčastejších plastových výrobkov nájdených v mori. Štáty Európskej únie sa minulý rok dohodli na zákaze všetkých plastových výrobkov na jedno použitie, ktoré začne platiť od roku 2021.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.