O našom výlete na Katarínku a koľko vriec odpadu sme naplnili

Dnes sme mali naozaj krásne slnečné počasie a bolo by škoda, sedieť doma. Rozhodli sme sa pre výlet na Katarínku pri Naháči. Poznáte?

Asi 20 kilometrov od Trnavy pri obciach Naháč a Dechtice sa v lesoch Malých Karpát nad Dubovským potokom nachádzajú pozostatky Kláštora sv. Kataríny, odtiaľ pochádza názov Katarínka.

My sme zaparkovali v Naháči a vybrali sa modrou líniou cez les. Okrem modrého značenia sa môžete nechať viesť aj žltými značkami, teda v prípade, ak vyrážate z obce Dechtice. Na výlet sme si so sebou vzali aj vrece na odpadky. A viete čo? Boli sme úplne nadšení, aké krásne čisté lesné cestičky nás čakali a vrece sme vôbec nepotrebovali.

Poznáte objímanie stromov a energiu, ktorú vám môžu dať? My sme presne tie typy, ktoré radi vyrazia do prírody a čerpajú z jej krás, jej ticha a dokonalého súzvuku farieb a vôní. Ten pocit oddychu a dodanej energie nám nič nenahradí. A toto sú presne tie dôvody, prečo by sme si našu prírodu mali chrániť a učiť to aj naše deti. No ale naspäť k nášmu výletu 🙂

Počas našej prechádzky sme si vychutnali krásne lesy, koníkov, včely v úľoch aj okolo nás a veľa milých ľudí, ktorí vedia, že na túre je slušné zdraviť sa. Zhruba asi po 40 minútach túry a v posledných pár metroch strmšieho stúpania, sa pred nami hrdo týčila Katarínka. Pozostatky kostola a kláštora sv. Kataríny vás zaručene prekvapia svojou mohutnosťou. Katarínka je príjemným a veľmi pekne upraveným miestom, aj napriek tomu, že odpadkové koše sme tu nenašli. Vedľa kláštora a kostola sa nachádza krásny parčík, ktorý si užívali rodinky s deťmi, starí rodičia, ale aj mladé páriky. Boli sme nadšení, že ostatní ľudia tiež nesedia doma alebo sa netúlajú po nákupných centrách.

Z Katarínky je aj krásny výhľad na Záruby, najvyšší vrch Malých Karpát, ktorý sa k obzoru týči v podobe troch oblých vrcholov.

Inšpirovali sme vás na výlet na Katarínku? Dajte nám vedieť vaše dojmy 🙂