Leonardo DiCaprio spoluzakladá organizáciu pre boj proti klimatickým zmenám

Ak spomenieme meno Leonardo DiCaprio, každý si automaticky predstaví sympatického 45 ročného hollywoodského herca a film Titanic. Viete, že Leo je aj dlhoročný environmentalista s vlastnou charitatívnou nadáciou?

Charitatívna nadácia Leonardo DiCaprio Foundation od roku 1998, teda od začiatku svojho pôsobenia, zabezpečila viac ako 100 miliónov dolárov v podobe rôznych grantov pre projekty, ktoré sa zaoberajú environmentálnymi činnosťami naprieč celým svetom.

Leonardo DiCaprio sa tentokrát rozhodol založiť novú organizáciu a nebude v tom sám. Svoje sily spojil s ďalšími miliardármi. S Laurene Powell Jobs, vdovou po zakladateľovi Apple Stevovi Jobsovi a s investičným magnátom Brianom Shethom založili novú organizáciu Earth Alliance.Cieľom organizácie je boj proti klimatickým zmenám, ochrana ekosystémov a udržanie biodiverzity, podpora obnoviteľných zdrojov energie a ochrana práv domorodého obyvateľstva. Ako sa uvádza v tlačovej správe, aliancia bude spolupracovať s inými neziskovými organizáciami, komunitami, vládnymi agentúrami a finančníkmi zapojenými do rôznych misií na záchranu planéty. Aliancia sa okrem toho zapojí to vzdelávacích a kultúrnych iniciatív poskytovaním štipendií a vzdelávacích príležitostí. Podrobnejší program však predstavia v nasledujúcich mesiacoch.

Zdroj: ealliance.org

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.