Ako rozpoznať kvalitnú prírodnú kozmetiku?

V poslednej dobe zažíva prírodná kozmetika svoj „boom“, čo si dobre uvedomujú aj výrobcovia kozmetických prípravkov. Preto sa dnes pozrieme na to, čo pokladať za prírodnú kozmetiku a ako ju rozpoznať v množstve kozmetických prípravkov, ktoré sa nám ponúkajú.

Ak hľadáme kozmetiku, ktorá bude zároveň bezpečná aj efektívna, mali by sme sa popozerať po kozmetike s obsahom čisto prírodných ingrediencií. Áno, kvalitná prírodná kozmetika je založená na čisto prírodnom základe s využitím rastlinných olejov, bylinných extraktov, či živočíšnych produktov ako med, včelí vosk alebo mlieko.

Veľkým benefitom väčšiny takýchto prírodných produktov je aj fakt, že sú multifunkčné. Na jednej strane sa tak poteší naša peňaženka a zároveň ušetríme miesto v kúpeľni. A viete ešte čo? Takýmto multifunkčným produktom potešíme a ochránime aj životné prostredie, ktoré nebudeme zaťažovať množstvom obalov.

Prečítajte si tiež: Eko, Bio, Organic, Natural kozmetika. Ako sa v tom vyznať?

Keď sme už začali na tému životné prostredie, tak ďalším dôležitým benefitom prírodnej kozmetiky je aj minimálna záťaž životného prostredia. Kvalitná prírodná kozmetika obsahuje prírodné látky, ktoré sú celkom biologicky odbúrateľné a pri jej výrobe sa využívajú šetrné výrobné postupy a zrecyklované či recyklovateľné obaly.

Čo považujeme za čisto prírodné látky?

  • extrakty z bylín a kvetov
  • živočíšne produkty ako včelí vosk, med, mlieko, lanolín
  • rastlinné oleje, vosky a maslá
  • rastlinné a ovocné šťavy

Ak sa obávame parfumácie, tak v prírodných produktoch sa využívajú buď éterické oleje, ktoré v produkte pôsobia ako prírodné konzervanty alebo prírodné esencie a výťažky (napr. z ovocia).

Aby sme teda správne rozpoznali prírodnú kozmetiku, čítajme zloženie! Všetky zložky, ktoré kozmetika obsahuje, musia byť uvedené na zadnej strane, či už plnohodnotného balenia prípravku alebo aj vzorky. V ďalšom článku sa pozrieme na zložky, ktoré by prírodná kozmetika nemala obsahovať.