Supermarkety začali používať banánové listy namiesto plastových obalov

Vietnamu patrí nelichotivé štvrté miesto medzi najväčšími producentmi plastového odpadu na svete, ktorý putuje do oceánov. Vzhľadom na tento fakt, je iniciatíva veľmi vítaná.

Vietnamskí obchodníci sa nechali inšpirovať obchodníkom z Thajska, ktorý ako prvý prišiel s týmto ekologicky šetrným obalom. Všetko ovocie a zeleninu vo svojom obchode zabalil do banánových listov. Zákazníci si takto netradične zabalený tovar odfotili, zavesili na sociálne siete a vďaka nim sa tento nápad dostal aj k ostatným obchodom a supermarketom.

Veľké reťazce supermarketov vo Vietname začali kráčať po stopách thajského obchodníka a začali experimentovať s banánovými listami ako ekologickou alternatívou balenia potravín vo svojich predajniach. Niektoré reťazce dokonca uvažujú takýmto spôsobom baliť aj mäsové výrobky.


Aj samotní zákazníci supermarketov sú nadšení. “Keď vidím zeleninu zabalenú v týchto krásnych banánových listoch, som ochotnejší nakupovať vo väčších množstvách. Myslím, že táto iniciatíva pomôže miestnym obyvateľom lepšie si uvedomiť ochranu životného prostredia.“

Foto: facebook.com/perfecthomes

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.