Prečo sú drevené hračky lepšie ako plastové?

Určite všetci chceme pre naše deti len to najlepšie. Dbáme na ich vyváženú stravu, používame kvalitnú kozmetiku a zaujímame sa o to, ako trávia svoj voľný čas.

Deti by mali tráviť svoj voľný čas zmysluplne a hlavne sa hrať, pretože hranie rozvíja u detí predstavivosť, kreativitu a logiku. Žijeme v dobe, v ktorej má jedno dieťa nespočetne veľa hračiek, ale predovšetkým z plastu.

Drevené hračky majú veľa výhod, či už z pohľadu vplyvu na zdravie dieťaťa alebo na záťaž životného prostredia. Aj keď sa tomu snažíme všemožne zabrániť, často si deti hračky vkladajú do úst. A práve lacné plastové hračky nie sú práve tým, s čím by sa naše deti takýmto štýlom mali hrať.

Naopak kvalitné drevené hračky bývajú natierané aj farbené kvalitnými ekologickými farbami a nepredstavujú tak pre dieťa žiadne riziko. Samozrejme, stále dbáme na zvýšenú pozornosť pri hraní sa s malými hračkami.

Dbajte však na to, aby drevo pochádzalo z trvalo udržateľného lesného hospodárstva. Len tak zabránime jeho nelegálnej ťažbe. Drevo je prírodný materiál, ktorý je v porovnaní s plastom šetrnejší k životnému prostrediu. A navyše si doslúžené drevené hračky vieme krásne obnoviť alebo pretvoriť na niečo iné a vdýchnuť im tak nový život.

Výhody drevených hračiek

– drevené hračky sú obľúbené už niekoľko storočí
– deti sú vďaka nim v bližšom kontakte s prírodou
– sú bezpečnejšie
– sú šetrnejšie k životnému prostrediu
– ponúkajú množstvo vzdelávacích možností pre deti
– vydržia dlhšie ako plastové
– ľahko ich dokážeme obnoviť, prípadne povoliť uzdu našej kreativite a vytvoriť z nich niečo iné a navyše nám ako rodičom pripomínajú detstvo.

Aké hračky preferujete vy? Plastové alebo drevené?

Páči sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku, dajte like našej Facebook stránke NašeBIO&EKO alebo nás sledujte na Instagrame @nasebioeko a už vám neuniknú žiadne novinky.