Originálny darček pre mamu na Deň matiek? Z týchto 5 nápadov si určite vyberiete

Ako určite viete, na Slovensku sa oslavuje Deň matiek vždy druhú májovú nedeľu. Máte teda ešte pár dní na to, aby ste svoju mamu alebo starú mamu obdarovali malou drobnosťou. Ako to urobiť, aby ste zároveň potešili aj našu matku Zem?

1. Napíšte jej

Tie najkrajšie emócie sa niekedy ťažko vyjadrujú, a hoci by ste chceli povedať tisíce slov, nakoniec nepoviete nič. A možno to niekedy aj ľutujete…

Slová lásky, ktoré mame nehovoríte tak často, jej môžete pripomenúť práve v tento deň. Nekupujte pohľadnice s textom, napíšte jej list vlastnoručne. Môže to byť krátke poďakovanie, báseň, milý odkaz, všetko, čo vám napadne. Ak máte kreatívneho ducha vyrobte jej poukazy na spoločný obed, upratanie domácnosti, umytie riadu a podobne.

Zdroj: freepik.com

2. Vyjadrite to kvetom

Kvetina je klasika, ktorou nič nepokazíte. Naozaj? Áno, ale dbajte na to, aby živé kvety boli naozaj živé. Rezané kvety nie sú živé kvety. Väčšina z nich pochádza z Afriky, Ázie alebo Latinskej Ameriky a pri ich pestovaní bolo použité množstvo pesticídov a chémie. Zájdite radšej na lokálne trhovisko, kde si od miestnych predajcov môžete kúpiť kvety z ich záhrad. Najlepšie v črepníku, aby mamu tešili ešte aj mesiace a roky po sviatku, a nie len pár dní. Praktické ženy potešia aj bylinky ako bazalka, rozmarín alebo šalvia.

Zdroj: freepik.com

3. Príjemné s užitočným

Vhodným darčekom pre mamu môže byť aj poukaz na zážitok. Zamerajte sa pritom na jej záľuby. Koľkokrát povedala, že by chcela začať tancovať a nevie ako začať. Výborne, kúpte jej kurz salsy či zumby. Potrebuje si oddýchnuť? Darujte jej poukaz na masáž alebo lekcie jin jogy. Ak rada fotí, poteší ju kurz fotografovania. Rada varí? Prekvapte ju špecializovaným workshopom, na ktorom získa nové tipy a triky do kuchyne. Existujú napríklad kurzy varenia podľa princípov zero waste. Dá sa tam naučiť ako lacno a ekologicky navariť a zužitkovať suroviny, ktoré by sa doma inak vyhodili.

Zdroj: pexels.com

4. Darujte jej svoj čas

Čas a pozornosť je ten najkrajší darček pre každého. Kedy naposledy ste si so svojou mamou vyšli na rande? Je čas to napraviť. Vezmite ju do kina, divadla, na malú prechádzku, koncert, na zmrzlinu… Fantázií sa medze nekladú. Nechajte ju nahliadnuť do vášho sveta, ukážte jej svoje hobby, šport, ktorý radi praktizujete alebo nechajte ju, aby vás zasvätila do tajov svojich záľub. Upečte spolu koláč, vyskúšajte spoločné dobrovoľnícke aktivity ako napríklad venčenie psov, zber odpadkov, vysádzanie stromčekov alebo maľovanie plotov. Nejde o to, čo budete robiť, ale že to budete robiť spolu.

Zdroj: freepik.com

5. Myslite aj na iných

Má vaša mama rada zvieratá? Darujte v jej mene krmivo, vodítka, obojky, hračky alebo iné potrebné veci pre útulok. Môžete ich tam odniesť spoločne. Ak by chcela vlastného domáceho miláčika, a z nejakých dôvodov to nie je možné, prekvapte ju a adoptujte jej virtuálne zvieratko. Do takejto adopcie sú najčastejšie zaradené psíky, ktoré už nikto nechce a pravdepodobne dožijú v útulku. Máte tiež možnosť podporiť aj rôzne nadácie a občianske združenia. Vybrať sa dá napríklad aj cez projekt Ľudia ľuďom. Takto na Deň matiek nepotešíte iba jednu osobu, ale oveľa viac a v konečnom dôsledku aj samých seba – príjemným pocitom na duši.

Zdroj: freepik.com

Titulný obrázok: freepik.com


Páči sa vám, čo píšeme?

Podporiť našu prácu môžete zaslaním SMS, viac sa dozviete v časti O nás.
Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.