Odmeňte sa za svoje nákupy produktov alebo služieb z kategórie udržateľné

Tatra banka prináša jedinečný systém odmien založený na nákupoch produktov a služieb, ktoré sú zaradené do kategórie udržateľné.

Nedávno sme vám priblížili, ako budú môcť klienti Tatra banky sledovať uhlíkovú stopu svojich nákupov zaplatených platobnou kartou. Samotné zobrazenie odhadu vypočítanej hodnoty CO2 je síce dôležitým prvým krokom k uvedomeniu si, ako my sami prispievame ku globálnemu otepľovaniu, no ešte dôležitejšia je aj motivácia ku zmene. Klientov bude preto banka motivovať aj prostredníctvom novej služby My Benefit #premodruplanetu.

Ako to bude fungovať?

Čím viac budú klienti Tatra banky platiť svojou platobnou kartou k účtu za produkty a služby z kategórie označovanej ako udržateľné, tým viac im banka vráti späť na účet vo forme cashbacku. Stačí si v mobilnej aplikácii aktivovať ľubovoľný počet ponúk podľa vlastného výberu a zákazníci už viac nebudú potrebovať kupóny či vernostné zľavy. Jednoducho zaplatia u obchodníka platobnou kartou k účtu a banka im vráti časť platby na účet vždy do 15. dňa nasledujúceho mesiaca.

Ilustračný obrázok My Benefit #premodruplanetu. Zdroj: Tatra banka

Každá transakcia je dôležitá

Okrem systému benefitov budú mať klienti v aplikácii sprístupnené aj meranie uhlíkovej stopy jednotlivých transakcií uskutočnených platobnou kartou. Technológia, ktorá to umožňuje, spočíva v analýze danej transakcie a jednoducho povedané ide o zobrazovanie odhadovanej hodnoty CO2 vyjadrenej v kilogramoch. Výpočet je uskutočnený na základe zadefinovaných štandardov a výskumov a podľa kategórie obchodníka vrátane jeho geolokalizácie.

Nové funkcionality prinesie Tatra banka v polovici mája spolu s uvedením novej verzie mobilnej aplikácie. To všetko je súčasťou väčšej zmeny, ktorú banka nedávno predstavila a spočíva v zmene jej predchádzajúceho účtu na Účet pre modrú planétu. Okrem funkcionalít smerujúcich k podpore trvalej udržateľnosti priniesla aj nový zjednodušený Program odmeňovania založený na vernosti a využívaní produktov banky. Účet pre modrú planétu | Tatra banka.

Titulný obrázok zdroj: Profimedia