Najväčšia konferencia na Slovensku o živote bez odpadu bude ONLINE

Máme pre vás dobrú správu! Aj napriek pandémii koronavírusu a prísnym obmedzeniam sa najväčšia konferencia o živote bez odpadu USKUTOČNÍ. Tretí ročník konferencie „Slovakia Going Zero Waste“ sa presúva do ONLINE priestoru. Počas troch dní od 25. do 27. septembra 2020 si tak z bezpečia domova budeme môcť vychutnať pútavý a hodnotný program, ktorý si pre nás organizátori pripravili.

Aký je cieľ?

Pomôcť nasmerovať Slovensko k udržateľnejšiemu spôsobu fungovania a k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu. Ten predstavuje globálny existenčný problém pre našu spoločnosť a životné prostredie. Špeciálnym hosťom tohto ročníka je Will McCallum, riaditeľ Greenpeace z Veľkej Británie pre otázky oceánov a Bert van Son, zakladateľ MUD Jeans, spoločnosti, ktorá funguje celkom na báze zelenej udržateľnosti.

Pre koho je konferencia „Slovakia Going Zero Waste“ určená?

Pre širokú verejnosť, zástupcov firiem, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch. Vystúpi počas nej 14 rečníkov v štyroch tematických blokoch, ktoré predstavujú celkový prierez problematikou – od globálneho problému s odpadom, vrátane nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe, až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy. Počas prestávok bude pre účastníkov pripravených 9 moderovaných diskusií o detailoch života bez odpadu, ako aj o udržateľnosti a ďalších  súvislostiach.


Prečítajte si náš rozhovor s jednou zo zakladateliek konferencie Slovakia Going Zero Waste:
Silvia Yoder Križanová: Zero waste je cesta postupných krokov, ktoré zvládne praktizovať každý, kto má vôľu a chuť niečo naozaj zmeniť


Viac nám o konferencii prezradili organizátori: „Vieme, že najlepšie funguje motivácia samotnou praxou. Zameriame sa preto na prvé lastovičky dosahujúce konkrétne zmeny vo viacerých oblastiach. Preberieme inovácie napomáhajúce životu bez odpadu. Sústrediť sa budeme na to, ako môže dosiahnuť človek, z akejkoľvek pozície, reálnu zmenu k lepšiemu vo svojom prostredí. Téma odpadu je zodpovednosťou každého z nás. Pridajte sa k nám a pomôžte nám nasmerovať Slovensko k udržateľnému životnému štýlu.“

Ďalšie informácie nájdete na zero-waste.sk alebo na Facebook stránke podujatia.

https://www.facebook.com/SlovakiaGoingZeroWaste/photos/a.424673417988675/1031185210670823/

Páči sa vám, čo píšeme?

Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko