Ak chcem byť eko, tak si na niektoré veci musím počkať

Ak by som mala opísať moju cestu za ekologickým alebo zero waste životom, tak som na pol ceste, ale rozhodne ďalej ako pred rokom. A o tom to podľa mňa je. Sme trojčlenná rodina a neviem si predstaviť (teda predstaviť viem, ale je to nereálne), že by sme zo dňa na deň prestali napríklad produkovať akýkoľvek odpad. Ale snažíme sa, pomaly, ale ideme a baví nás to.

Zakaždým, keď objavím niečo nové, čo môžem vymeniť za staré NEeko, tak sa poteším, lebo viem, že môj odpadkový kôš bude opäť o niečo menší.

Čo som si ale všimla je, že ľudia začali výmenu NEeko vecí za EKO zo dňa na deň. Ja mám spojenie „byť ekologický“ spojené s „premýšľaj hlavou“.

U nás doma veľmi používame vatové tyčinky do uší, priznávam. Pre niekoho zbytočnosť a zbytočný odpad. Pred časom som objavila bambusové vatové tyčinky. Pozerala som po nich, ale nekúpila som ich. Prečo? Pretože som doma mala klasické plastové, ešte asi polku sáčika. Aký by malo význam kúpiť bambusové a „staré“ hodiť do koša? Vytvorím rovnaký odpad ako keby som ich využila, či skončia v koši nepoužité alebo použité, odpad je rovnaký. Rovnako sme to tak mali aj s lufou. Musela som si na ňu počkať, kým miniem hubky.

Takto som len chcela pripomenúť, že na niektoré veci si musíme počkať, využiť a dopoužívať to, čo doma máme a potom postupne, čo sa minie, vymeniť za eko varianty.

Silvia, Trenčín


Páči sa vám, čo píšeme?

Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko


One Comment on “Ak chcem byť eko, tak si na niektoré veci musím počkať”

  1. Súhlasím, u nás je to tak isto. Veľa ľudí si uvedomí, že chce mať eko domácnosť, tak povyhadzuje veci a nahradí ich, takto sa to ale nerobí :/

Comments are closed.