Slávny britský animátor Steve Cutts vo svojich dielach nastavuje zrkadlo nášmu vzťahu k prírode

Britský ilustrátor a animátor Steve Cutts uverejnil v januári tohto roka svoje nové video, v ktorom prostredníctvom zvierat demonštruje správanie sa ľudí k prírode. Video s názvom The Turning Point (Bod zlomu) je mnohými označované ako príliš silné, či zbytočne dramatické. Predstavuje však priamu kritiku a nastavuje zrkadlo spoločnosti, ktorá obetovala planétu pre peniaze a svoje blaho.

Nie je to prvýkrát, čo Cutts publikuje animácie, ktoré vyvolávajú reflexiu o dnes neprirodzenom vzťahu, ktorý sme si s prírodou vytvorili. Medzi jeho najslávnejšie diela patrí Man, ktoré má na Youtube už viac ako 37 miliónov videní a Happiness s 15 miliónmi videní.

Steve Cutts sa venuje aj tvorbe karikatúrnych novín, ktoré sú vždy štipľavé a na rovnakej vlnovej dĺžke ako jeho mini filmy. Všetky jeho diela môžeme nájsť na jeho osobnom blogu www.stevecutts.com

Titulné foto: reprofoto youtube.com

Páči sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku, dajte like našej Facebook stránke NašeBio&Eko alebo nás sledujte na Instagrame @nasebioeko.