Ako na zelenší Halloween?

V poslednom období sa u nás stále viac udomácňujú halloween párty. S halloweenom, ako aj s každou nevšednou párty, môžeme byť vystavení pokušeniu nabehnúť do obchodov či na internet a zaobstarať si nejaký pekný nový kostým. Skúsme tento rok premýšľať inak, zamyslieť sa nad zbytočnosťou nových kostýmov a zmeniť klasický spotrebiteľský scenár.

Second handy sú ideálnym miestom, kde môžeme nájsť skryté poklady. Sú tiež zároveň známe ako miesta, kde nájdeme množstvo rôznych štýlových kúskov, ktoré nám poslúži ako skvelý základ pre náš „nový“ kostým. Ochránime tak nielen svoju peňaženku, ale aj planétu.

Viete, čo je ešte ohľaduplnejšie k životnému prostrediu ako kúpa z druhej ruky? Využitie vecí, ktoré už máme doma!

Halloween je vynikajúca príležitosť na ponorenie sa do skríň a starých škatúľ s oblečením, ktoré sme nemali čas roztriediť. Určite v nich nájdeme kúsky, na ktoré sme už dávno zabudli. S trochu kreativity a krajčírskymi pomôckami im vdýchneme nový život a veríme, že na párty v takomto kostýme zažiarite oveľa viac. Navyše budete mať skvelú tému pre rozhovor s priateľmi o vašom kostýme, ktorý môžete okoreniť trochou tajomna, veď je predsa halloween.

Do výroby nových kostýmov zapojme aj deti

Tým, že si s deťmi vyrobíme kostým doma, nielenže im dáme najavo, že sú pre nás veľkou pomocou, ale zároveň budeme mať možnosť im vysvetliť, prečo to všetko robíme, aké je dôležité nevyhadzovať staré oblečenie a ukázať im, čo všetko môže vzniknúť využitím nepotrebných vecí.

Ak šitie a remeselníctvo nie sú vašou silnou stránkou, alebo nemáte dostatok času, vyskúšajte zapojiť starých rodičov, či kamarátov alebo si kostým jednoducho požičať. Dôležité je predĺžiť životný cyklus oblečenia a obmedziť nákup nových kúskov.

Topánky, šperky, či iné doplnky

Pokiaľ ide o nákup doplnkov pre váš kostým, predstavte si to ako investíciu. Kedykoľvek je to možné, vyhnite sa nákupu nových topánok, klobúkov, či plastových šperkov alebo doplnkov, ktoré dolaďujú iba jeden kostým. Namiesto toho investujte do niečoho, čo budete môcť využiť aj v bežnom živote, nie iba v jednu noc. V šatníku sa vám tak nebudú hromadiť veci, ktoré už nikdy nepoužijete, vytvoríte tak menej odpadu a zároveň znížite svoju uhlíkovú stopu.

Páči sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku, dajte like našej Facebook stránke NašeBIO&EKO alebo nás sledujte na Instagrame @nasebioeko a už vám neuniknú žiadne novinky.