Tipy ako udržať mobil v dobrej kondícii a neplytvať prostriedkami na nový

Nad výmenou mobilných telefónov začneme uvažovať v momente, keď už takpovediac strácajú dych a sú pomalé. Vedeli ste, že my sami dokážeme ovplyvniť ich životnosť? A pritom stačí tak málo a vo väčšine prípadov úplne postačí si v nich spraviť poriadok. V nasledujúcich bodoch sme sa pozreli na najčastejšie dôvody, prečo môže byť náš mobilný telefón pomalý a ako môžeme predĺžiť jeho životnosť a zbytočne neplytvať stále funkčným aparátom.

Aplikácie

Začneme aplikáciami, keďže práve tie zaberajú najväčšie miesto v našich mobilných telefónoch. Určite sa aj vám stalo, že sa vám na sociálnych sieťach objavila reklama na ďalšiu skvelú aplikáciu na učenie sa angličtiny alebo iného cudzieho jazyka, aplikácia na jednoduchú úpravu fotografií alebo strihanie videí, či aplikácia so super hrou. Po jednom spustení aplikácie ste zistili, že asi nie je tou pravou pre vás. Vymazali ste ju alebo ste si ju nechali s tým, že ju možno časom využijete? Vo väčšine prípadov sa k podobným aplikáciám už viackrát nevrátime a nevyužívané aplikácie tak len zaberajú priestor v našich mobiloch a spomaľujú ich. Rovnako tak na výkonnosť našich mobilných telefónov vplýva aj množstvo spustených aplikácií, ktoré stále bežia takpovediac na pozadí. Pootvárané aplikácie teda ručne pozatvárajme a nevyužívané aplikácie vymažme. Náš telefón sa nám určite poďakuje zvýšenou rýchlosťou.

Otvorené karty webového prehliadača

Mobilný telefón nám slúži aj ako skvelý pomocník, v ktorom máme odložené všetko podstatné, na čo nechceme zabudnúť. Ak niečo hľadáme na internete cez mobil, častokrát si kartu s konkrétnou internetovou stránkou nechávame otvorenú. Práve takto sa nám ľahko stane, že po určitom čase máme otvorených aj viac ako 100 kariet v našom internetovom prehliadači. Poznáte to tiež? A presne toto môže byť jeden z dôvodov nášho spomaleného mobilného telefónu.

Fotografie

Fotografie, printscreeny obrazovky, videá, spomalené či boomerang zábery, koláže, selfies… Všimli ste si, čo všetko tvorí obsah ikony Fotky? Viackrát sa stretávame s tvrdením, že ak by som stratila môj mobil, prišla by som o všetko. Telefón využívame ako databanku našich spomienok, ku ktorým sa len málokedy vraciame. Ideálne je zálohovanie našich spomienok na cloude či prenesenie fotografií do notebooku. V našom mobile tak uvoľníme miesto, opäť bude rýchlejšie reagovať a presvedčíme sa o tom, že jeho výmena predsa len určitý čas ešte vydrží.

Kontakty

Kontakty sú v našich životoch jednoznačne dôležité, o tom niet žiadnych pochýb. Ale aj tie zaberajú priestor v našich mobilných telefónoch a raz za čas si zaslúžia našu pozornosť. Odstránením kontaktov, ktoré už nie sú aktuálne, uvoľníme miesto v pamäti nášho telefónu pre nové. A kto vie, možno práve vytvorením priestoru pre nové kontakty, nám do života vstúpi niekto, na koho kontakt sme už dávno čakali.

SMS-ky

Akú najstaršiu sms-ku máte vo svojom mobile? Vieme, že niektoré sms-ky sa nedajú jednoducho vymazať, pretože pre nás môžu mať určitú nazvime to „sentimentálnu“ hodnotu. Ale sms-ky o rôznych šťastných hodinkách v súťažiach, zľavových kódoch starých dva roky či sms-ky od kuriérov môžeme pokojne premazať. Nemusia zaberať miesto v našich mobilných telefónoch.

Vyčistite mobil zvonku

Jedným z dôvodov, pre ktorý sa rozhodneme vymeniť náš mobilný telefón za nový, môže byť aj pomalé nabíjanie, či nefunkčnosť niektorých vstupov napríklad na slúchadlá. Skúšali ste ich niekedy vyčistiť? Dá sa to pritom tak jednoducho. Postačí nám napríklad drevené špáradlo, ktorým opatrne vyčistíme jednotlivé vstupy. Prekvapí vás, koľko prachových čiastočiek je v nich nanesených.  


Páči sa vám, čo píšeme?

Podporiť našu prácu môžete zaslaním SMS, viac sa dozviete v časti O nás.
Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.