Spravil si EKO REŠTART vo svojom živote? Podeľ sa s nami o tvoj príbeh

Keď sme pred štyrmi rokmi zakladali online magazín Naše Bio&Eko, chceli sme vytvoriť miesto, ktoré bude inšpiráciou. Inšpiráciou, ako by sme mohli malými krokmi aj náš každodenný život premeniť na ekologický. Hľadáme, čítame, učíme sa, skúšame a píšeme… a vy viete, že u nás neexistuje “jednosmerka” pre informácie. Posielate nám zaujímavé tipy, dávate rady a presne o tom to je – „Navzájom sa inšpirovať na ceste za zodpovedným životom.“

Online magazín Naše Bio&Eko prešiel svojím reštartom a dnes ho už poznáte ako enviromagazín EkoReštart.sk. Ak si aj ty vo svojom živote spravil eko reštart a máš chuť tvojím príbehom inšpirovať aj ostatných, daj nám o tebe vedieť a začni písať vlastný blog na jednom z najčítanejších online magazínov zameraných na ekológiu a udržateľnosť.

Vyrozprávaj nám tvoj EkoReštart príbeh

Náš magazín rastie a my v ňom dávame priestor každému, kto sa zaujíma o svoje životné prostredie. Každému, kto buduje krajšie okolie, každému, kto pretvára svoju domácnosť na ekologickú, každému, kto povedal „nie“ jednorázovosti, či každému, kto vytvára okolo seba komunitu ľudí, ktorí sa starajú o svoje okolie.

V písaní budeš máte voľnú ruku a to, či sa pod článok podpíšeš tvojím skutočným menom alebo umeleckým eko pseudonymom, záleží len na tebe. Pripojiť môžeš aj fotografie zo svojej cesty.

Odpovieš aspoň raz „áno“ na niektorú z týchto otázok?

Igelitové tašky, jednorazové plasty, plytvanie potravinami, rozmarné nakupovanie, fast fashion už viac nemajú miesto v tvojom živote?

Organizuješ zaujímavé akcie? SWAP-y, prednášky, výstavy, kurzy, čistenie prírody alebo riek?

Máš zaujímavé recepty na výrobu vlastných prírodných čistiacich prostriedkov alebo kozmetiky?

Alebo sa podelíš o tvoje kuchárske recepty, ktoré nepoznajú plytvanie a dokážeš uvariť aj zo zvyškov?

Máš alebo buduješ permakultúrnu záhradu?

Otvoril si bezobalový obchod a chceš sa podeliť o svoj príbeh?

Žiješ na bio farme?

Buduješ komunitné centrum alebo re-use centrum, ktoré si zaslúži pozornosť?

Recykluješ a vytváraš z nepotrebného niečo užitočné, čo by si rád ukázal svetu?

Si študent alebo odborník v oblasti ekológie, environmentalistiky, klimatických zmien alebo ochrany prírody a chceš svoje vedomosti šíriť ďalej?

Tvoríš sídliskovú záhradu alebo zdieľané kompostovisko?

Postavil si dom z ekologických materiálov?

Podieľaš sa na zveľaďovaní prírody, či vysádzaní stromov?

Možno si to ani neuvedomuješ, možno si povieš, že tvoje “malé” kroky či názory nikoho nezaujímajú. Ale nie je to tak, každý môžeme byť inšpiráciou. My sme náš magazín založili pred necelými štyrmi rokmi a predsa si tu u nás, spolu s ďalšími viac ako 85tisícmi ľudí, ktorí sa zaujímajú. A to je na tom to úžasné.

Chceš tvojím EkoReštart príbehom inšpirovať aj ostatných? Ozvi sa nám cez kontaktný formulár alebo na magazin@ekorestart.sk. Napíš nám, aké témy sú ti blízke a začni písať svoj vlastný blog. Je len na tebe, či tvoj EkoReštart príbeh vyrozprávaš v jednom príspevku alebo budeš blog tvoriť pravidelne. Tešíme sa na teba.

P.S. Ak poznáš niekoho, koho by možnosť tvoriť vlastný eko blog zaujala, prepošli mu link na tento článok 🙂