Spoločnosť Ocean Cleanup oznámila plány na výrobu produktov z vyzbieraných plastov

The Ocean Cleanup, holandská nezisková organizácia vyvíjajúca pokročilé technológie na čistenie oceánov od plastov, priniesla prvú dávku oceánskeho plastu na pobrežie. A práve návrat odpadu späť na pobrežie znamená začiatok jeho novej cesty.

Boyan Slat, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Ocean Cleanup v tlačovej správe oznámil, že vyzbieraný plastový odpad sa zmení na udržateľné výrobky, ktoré sa budú predávať, aby pomohli financovať pokračovanie čistiacich prác.

„Privítanie prvého vyzbieraného plastu na brehu je okamih, na ktorý sme sa už roky tešili. Som presvedčený, že tento odpad a jedinečný materiál môžeme zmeniť na krásny produkt. Prostredníctvom takýchto výrobkov budeme môcť dať každému príležitosť zúčastniť sa na čistení“, poznamenal Slat o pripravovaných plánoch The Ocean Cleanup.

Keďže je to po prvýkrát, čo sa spoločnosť pokúša vyrábať produkty vyrobené výlučne z plastu zozbieraného z oceánu, cesta bude pravdepodobne náročná. Ak všetko pôjde dobre, organizácia očakáva uvedenie týchto výrobkov v septembri 2020.

Ocean Cleanup chce dať svojim podporovateľom príležitosť získať prístup k prvým takýmto výrobkom prostredníctvom darovania 50 EUR. Týmto darom už teraz prispejeme k odstráneniu väčšieho množstva plastov z našich oceánov. Ak by ste chceli prispieť, prejdite na stránku products.theoceancleanup.com.

Pre potvrdenie pôvodu týchto výrobkov, spoločnosť The Ocean Cleanup spolupracuje s DNV GL, medzinárodnou klasifikačnou spoločnosťou, lídrom v odvetvových certifikáciách.

Páči sa Vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku, dajte like našej Facebook stránke NašeBIO&EKO alebo nás sledujte na Instagrame @nasebioeko a už Vám neuniknú žiadne novinky.