Rozsvietilo sa aj vaše mesto na zeleno?

Možno sa aj vo vašom meste rozsvietilo viacero budov na zeleno. Týmto spôsobom aj Slovensko vyjadruje podporu ochrany životného prostredia.

Od 31. októbra do 12. novembra 2021 prebieha v Glasgowe klimatický summit COP26. Konferencia OSN o zmene klímy 2021 je opisovaná ako „posledná šanca na záchranu planéty“. Stretávajú sa na nej svetoví lídri, diplomati a aktivisti s cieľom stanoviť nové globálne ciele pre znižovanie emisií.

Podľa slov ministra životného prostredia Jána Budaja svetový klimatický summit je príležitosťou zvýšiť tlak na globálne silné ekonomiky, aby prijali ambicióznejšie klimatické ciele. „Ničnerobenie je prílišný hazard, ktorý si nemôžeme dovoliť. Inak na to doplatia naše deti a ďalšie generácie,“ dodal Ján Budaj.


Prečítajte si tiež:
Začal sa klimatický summit COP26. Čo by sme mali o ňom vedieť a prečo by nás mal zaujímať?


Pre upriamenie pozornosti na prebiehajúci summit organizuje Britské veľvyslanectvo v Bratislave akciu, v rámci ktorej sa viacero verejných budov a dominánt na Slovensku nasvieti na zeleno.

Do akcie sa zapojilo viacero miest. V Bratislave napríklad Prezidentský palác, nová budova Slovenského národného divadla, Nová Cvernovka a budova Univerzity Komenského.

Okrem Bratislavy budú vybrané budovy svietiť na zeleno aj napríklad v Trnave, Nitre, Ružomberku, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, či Košiciach. V zelenej farbe môžeme vidieť aj Bojnický zámok či Budatínsky hrad.

https://www.facebook.com/povazskemuzeum/photos/a.10150178363535581/10165839321280581
Budova Divadla Jána Palárika v Trnave
Pre šetrenie energiami sa budova Ministerstva životného prostredia na zeleno nenasvieti. Inštalovali na nej zelené plachty, Foto: MŽP SR

Páči sa vám, čo píšeme?

Podporiť našu prácu môžete zaslaním SMS, viac sa dozviete v časti O nás.
Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.