Prada končí s používaním pravých kožušín vo svojich modeloch

Prada sa stala najnovším módnym domom, ktorý vo svojich modeloch nebude používať pravú kožušinou. Kolekcia jar/leto 2019 skupiny Prada a Miu Miu už bude bez kožušiny zo zvierat.

„Skupina Prada sa zaviazala k inováciám a sociálnej zodpovednosti a naša politika bez kožušiny je rozšírením tejto angažovanosti,“ informovala Miuccia Prada v oficiálnom vyhlásení. „Zameranie sa na inovatívne materiály umožní spoločnosti preskúmať nové hranice kreatívneho dizajnu a zároveň uspokojiť dopyt po etických produktoch.“ Aktuálne zásoby, ktoré boli vyrobené pred zavedením novej politiky, budú naďalej v predaji.

K rozhodnutiu došlo po „pozitívnom dialógu“ s Fur Free Alliance, medzinárodným združením viac ako 40 organizácií – vrátane Lega Anti Vivisezione (LAV) a The Humane Society Spojených štátov (HSUS) – obhajujúcich ochranu zvierat.


Joh Vinding, predseda Fur Free Alliance, zagratuloval milánskej skupine za krok: „Skupina Prada sa teraz pripája k rastúcemu zoznamu značiek bez kožušiny, ktoré reagujú na meniace sa postoje spotrebiteľov voči zvieratám“.

Medzi značky, ktoré zrušili používanie pravých kožušín zo zvierat, patrí napríklad Burberry,
Jimmy Choo, Versace, Gucci, Chanel, Donna Karan, Michael Kors.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi na Facebooku, daj like našej Facebook stránke NašeBIO alebo nás sleduj na Instagrame @nasebioeko a už ti neuniknú žiadne novinky zo sveta BIO & EKO.