Na Slovensku máme prvú funkčnú mliečnu potravinu, mlieko Boo Milk v sklenených fľašiach

To, že mlieko má už od roku 1957 svoj celosvetovo uznávaný deň, zrejme nebude náhoda. S konzumáciou tohto „bieleho zlata“ je však v dnešnej dobe spojených veľa mýtov, ktoré niektorých odrádzajú od jeho zaradenia do každodenného jedálnička. Odborníci z oblasti vedy a výroby sa však zhodujú v tom, že mlieko aj dnes zostáva hodnotnou a bezpečnou potravinou.

Nie je však mlieko ako mlieko a prvoradý je správny výber

Práve preto spoločnosť Labaš s.r.o. zaradila do portfólia svojej privátnej značky Bio FRESH, mlieko Boo Milk – mlieko, ktoré sa od ostatných výrazne odlišuje svojimi výnimočnými vlastnosťami, kvalitou a chuťou porovnateľnou s čerstvým mliekom, na aké boli zvyknuté naše staré mamy.

Boo Milk je splneným snom

Prvá myšlienka vývoja tohto mlieka sa takmer pred piatimi rokmi zrodila u konateľa spoločnosti Labaš s.r.o., Miroslava Labaša st., ktorý nadviazal odbornú spoluprácu so spoločnosťou Cassovia Live Sciences, ktorá združuje rad vedecko – výskumných univerzitných pracovísk v stredoeurópskom meradle. Nasledovalo dlhodobé testovanie najlepších producentov surového a najmä BIO kravského mlieka v podmienkach SR.

Na základe skvelých výsledkov dosiahnutých pri odizolovaní rozhodujúcich mliečnych, najmä probiotických kultúr z pôvodného kravského BIO mlieka, ktorých originalitu potvrdila Masarykova univerzita v Brne, ako aj firma Selur Pharma – tretí najväčší svetový výrobca mliečnych kultúr, bol potvrdený najvyšší stupeň čistoty, originality a bezpečnosti. Po spracovaní vyizolovaných pôvodných mliečnych kultúr a zaradením do registra „Funkčných prípravkov“ Úradom verejného zdravotníctva SR, sa konateľ spoločnosti Labaš rozhodol nadviazať spoluprácu s mliekarňou v srdci Podunajskej nížiny, ktorá vyrába mlieko v BIO kvalite.

V súčasnosti sa jedná o najzdravšiu verziu mlieka potvrdenú aj patentovou ochrannou známkou. Svojimi nutričnými hodnotami je najbližšie k surovému, ešte tepelne neupravenému surovému mlieku, ktoré sa však nemôže predávať v obchodnej sieti z hľadiska bezpečnostných kritérií.

Čím je BIO mlieko Boo Milk VÝNIMOČNÉ?

Mlieko Boo Milk je nehomogenizované, veľmi šetrne nízko pasterizované kravské BIO plnotučné mlieko s 8 pôvodnými mliečnymi kultúrami a neupravovaným obsahom tuku v BIO kvalite.

Zjednodušene sa proces výroby dá opísať tak, že z nadojeného mlieka sa vytiahnu najkvalitnejšie mliečne kultúry a po pasterizácii sa vracajú späť.

Boo Milk aktuálne obsahuje viac než 30 miliárd jednotiek mliečnych kultúr na jeden liter, čo predstavuje dennú terapeutickú dávku probiotických kultúr. Vysoký objem probiotických kultúr obsiahnutých v mlieku Boo Milk  významne pôsobí ako podpora imunitného systému na čisto prírodnej báze.

Veľmi dôležitým EKO a BIO faktorom je aj jeho plnenie do sklenených – plne recyklovaných fliaš.

Konzumácia mlieka Boo Milk

Boo Milk možno konzumovať aj po začiatku zakysania a podávať sa teda dá buď ako čerstvé alebo kyslé mlieko. Šikovná gazdinka si z neho uvarí aj plnotučný tvaroh, čo pri obyčajnom mlieku nie je možné. Pri splnení podmienky neprerušovania teplotného reťazca je trvanlivosť aktuálne na hranici 6 dní.

Dnes spoločnosť Labaš, s.r.o. môže s hrdosťou povedať, že mlieko Boo Milk je od augusta 2020 registrované ako prvá funkčná mliečna potravina, ktorú už dnes nájdete na slovenskom trhu v supermarketoch FRESH Plus.

Zoznam prevádzok nájdete na www.freshobchod.sk/vyhladavanie-obchodov