Pomôž upratať Slovensko aj ty. Už 18. septembra sa uskutoční Svetový čistiaci deň

Spolu so stovkami dobrovoľníkov sa môže do očisty svojho okolia a prírody zapojiť každý, komu na svojom okolí záleží. Organizátori preto vyzývajú všetkých ľudí, organizácie, obce aj mestá, aby sa zapojili a pomohli tak upratať neporiadok zo svojho okolia.

Organizácia Upracme Slovensko je oficiálnym organizátorom World Cleanup Day (Svetový čistiaci deň) na Slovensku a je súčasťou medzinárodného hnutia Let’s Do It World, ktorý túto iniciatívu založil. Tento rok bude už v poradí štvrtý, ktorý sa bude upratovať spoločne na celom svete. Doteraz vyzbierali tisíce Slovákov približne 200 ton odpadu vo viac ako 130 lokalitách po celej krajine.

Upracme Slovensko preto pozýva všetkých, aby sa 18. septembra zapojili a pomohli tak vytvoriť krajšie Slovensko bez odpadkov. Všetky dôležité informácie a zoznam zapojených miest nájdeme na stránke organizátora upracme.sk alebo na facebooku Upracme Slovensko.

Ako sa môžeš zapojiť?

Zaregistrovať sa môžeš buď ako organizátor upratovania alebo ako dobrovoľník. Registrácia prebieha na stránke organizácie Upracme Slovensko. Po zaregistrovaní dostaneš bližšie informácie s inštrukciami, ako ďalej postupovať. Zapojiť sa môžeš aj ako „okoloidúci“. Stačí ísť na prechádzku okolo domu či do prírody a zbierať odpadky, na ktoré narazíš. Môžeš ich odfotiť a zdieľať na sociálnych sieťach verejne s označením #UpracmeSlovensko #worldcleanupday. Každý kúsok odpadu sa počíta a čím viac dobrovoľníkov sa zapojí, tým väčší kus prírody sa podarí spoločnými silami upratať.

Tím občianskeho združenia Upracme Slovensko, sme vyspovedali aj v našom rozhovore, v ktorom nám okrem iného prezradili aj to, ako vznikla myšlienka vytvoriť Upracme Slovensko a kto za ňou stojí.


Páči sa vám, čo píšeme?

Podporiť našu prácu môžete zaslaním SMS, viac sa dozviete v časti O nás.
Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.