Rozprávka Pa a Pi sa po 33 rokoch vracia na obrazovky RTVS s dôležitým ekologickým posolstvom

Rozprávka Pa a Pi vznikla v 90-tych rokoch a sme radi, že sa opäť vracia na televízne obrazovky. Bola súčasťou detského života mnohých z nás a vďaka jednotlivým častiam sme ako deti mohli obdivovať krásy našej planéty a niečo sa aj naučiť.

Vesmírni cestovatelia sa po 33 rokoch vracajú na našu planétu, ktorá však už nie je tou, akou ju poznali. Zem označovaná za „modrú planétu“ sa za tieto roky zmenila.

Tvorcovia vynovených častí vybrali päť dielov a pôvodné animované časti použili v nezmenenej podobe. Novinkou je nahradenie pôvodných dokumentov o zvieratách filmami o súčasnej prírode.

Pristávanie Pa a Pi na planéte Zem je hneď v prvej časti sprevádzané silným vetrom, búrkou a vďaka Vševedovi a aktuálnym záberom z našej prírody, aj vystrašenosťou týchto malých cestovateľov. Extrémna ťažba dreva, strata niekoľkých tisícok druhov zvierat a rastlín a nadmerná produkcia plastov odpovedá na otázku, čo sme s našou planétou spravili za 33 rokov.

Minisériu Pa a Pi odvysiela Dvojka 19., 21., 22., 23. a 24. novembra. Malí diváci si budú môcť pozrieť pôvodnú rozprávku o 18:30, časti s podtitulom „Nemeňme deťom svet, zmeňme radšej seba“ odvysiela Dvojka v rovnaký deň o 19:40.

https://www.facebook.com/ekotopfilm/videos/2211481652495710/

Páči sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku, dajte like našej Facebook stránke NašeBIO&EKO alebo nás sledujte na Instagrame @nasebioeko a už vám neuniknú žiadne novinky.