Mirka vymenila istoty korporátu za vlastný projekt: Distribuuje prevratné riešenie, ktoré využívajú domácnosti aj firmy

Pred troma rokmi viedla Mirka slovenskú pobočku medzinárodnej spoločnosti, ktorá okrem iného venovala pozornosť aj zlepšovaniu životného prostredia. „Dlho som premýšľala nad jednoduchým a účinným riešením, ako môže jednotlivec vytvárať čo najmenej odpadu a zastaviť nezmyselný kolotoč jeho prevážania, skladovania, likvidovania a ďalšieho zaťažovania životného prostredia,“ hovorí o svojej ceste k prevratnej možnosti maximálnej eliminácie odpadu v domácnostiach.

Riešenie s názvom FoodCycler

Začala som znižovať svoj odpad. Nechcelo sa mi do toho. Išlo to stuha a stál predo mnou veľký problém – ako si mám poradiť s odpadom z potravín? Veď aj keď toho nenakupujem veľa, stále mi ostávajú rôzne zvyšky z jedál, zo zeleniny a všeličoho,“ priznáva Mirka. Pustila sa teda do prieskumu trhu, pričom jej išlo predovšetkým o spojenie ekologického a praktického využitia a našla FoodCycler. Keď dorazil z Kanady na Slovensko, bola to láska na prvý pohľad. Spĺňal všetky Mirkine atribúty a navyše dobre vyzeral. „Po pár týždňoch som si uvedomila, že nemusím vynášať odpadkový kôš. Vlastne, že už žiadny nepotrebujem a využívam ho na zber plastových obalov. A to najlepšie prišlo nakoniec – odkedy ho mám, neviem, čo sú vínne mušky. Tie odpad vo FoodCycleri nenájdu.

Teraz robím to, čo mi dáva zmysel,“ hovorí Mirka. Foto: Gabriela Teplická

Veľký korporát vymenila za ambasádorstvo

Mirka bola s FoodCyclerom taká spokojná, že sa rozhodla dovážať ho na český a slovenský trh. Oslovila výrobcu a stala sa výhradným distribútorom. „Ako výrobca zvyšoval svoj odbyt, potreboval veľkých partnerov, ktorí by ho zastúpili na jednotlivých kontinentoch. Dohodol sa so Sage – výrobcom prémiových spotrebičov, a ten teraz FoodCycler vyrába. Nový model od Sage je ešte krajší a výkonnejší, než ten môj prvý.

Lenže na dvoch stoličkách sa sedieť nedá a platilo to aj v Mirkinom prípade. „Robila som jednu prácu na úkor druhej a keď sa mi kontrakt skončil, nehľadala som už ďalšie uplatnenie v korporátoch. Zvolila som si cestu síce náročnejšiu, no takú, ktorá ma nielen baví, ale predovšetkým dáva skutočný zmysel.“

Pozrite si video, ako FoodCycler pracuje

Odvaha pre životnú zmenu sa oplatila

Mirka sa spojila so zástupcom značky Sage na Slovensku Attilom Forgonom. „Bol som nadšený výrobkom a tiež slovenskou FoodCycler komunitou na instagrame foodcycler_europe. Dobrá vec sa podarila a dnes je Mirka Klimantová ambasádorom Sage pre FoodCycler na Slovensku,“ hovorí produktový manažér pre Sage. „Som vďačná za toto partnerstvo a teším sa, že FoodCycler zavíta do ďalších slovenských domácností a do firemných kuchyniek, aby sme spolu vytvorili krajší svet,“ uzatvára Mirka.

Nielen FoodCycler kúpite za skutočne výhodnú cenu v sieti PLANEO Elektro a na planeo.sk!

Autor titulnej fotografie: Zuzana Dudášová, Studio Oresi