Ekologické rúška vyrobené z odpadu z oceánov. Potápači prišli so skvelým nápadom

S nápadom využiť vyzbierané plastové fľaše na vodu z oceánov prišli potápači z Profesionálneho združenia inštruktorov potápania (PADI) v spolupráci s firmou Rash’R, ktorá v Lotyšsku vyrába aktívne športové oblečenie šetrné k životnému prostrediu. Rúška tak predstavujú alternatívu k tvárovým maskám, vyzbieraný odpad z oceánov dostáva druhú šancu a sú priateľské k Zemi.

Ekologické rúška na tvár sú dvojvrstvové, opakovane použiteľné a sú vybavené vreckom pre umiestnenie filtra. Súčasťou balenia rúška je aj päť uhlíkových filtrov. Výrobcovia sa nechali, ako inak, inšpirovať morom a tak máme na výber z piatich vzorov. Cena rúška je 20,40 dolárov, teda necelých 19 eur.

Ako sa uvádza na oficiálnej stránke určenej na predaj rúšok, PADI predajom rúšok nevytvára žiadny zisk. Cena, ktorú za rúško zaplatíme, predstavuje jej skutočnú hodnotu. Zakúpením týchto masiek máme možnosť ovplyvniť veľmi reálny problém, ktorému čelia naše oceány a to je plastové znečistenie. Zároveň tak zvyšujeme šance, že chirurgické a profesionálne masky budú dostupné pre personál v prvej línii, ktorý ich potrebuje.

Reakcia na masky bola ohromujúca a momentálne sú k dispozícii iba na predobjednávku. Doteraz bolo vytvorených viac ako 15 000 predobjednávok. „Podcenili sme, aké populárne by mohli byť,“ uviedla Lisa Nicklin, zo spoločnosti PADI Worldwide pre CNN. „Myslím si, že (spotrebitelia) jednoducho cítili, že je to skvelá vec pre oceán a zároveň si kupujú niečo, čo potrebujú.“ Dodala, že podľa počtu súčasných objednávok masky pomohli odstrániť a opätovne použiť 1 267 libier (574 kg) morského odpadu.

Titulná fotografia: www.padigear.com


Páči sa vám, čo píšeme?

Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko