DS Smith Packaging sa zúčastnila známeho obalového kongresu Obalko 2022 ako strieborný partner

Vedúci poskytovateľ trvalo udržateľných obalových riešení predstavil princípy cirkulárneho dizajnu v praxi

13. októbra 2022 sa spoločnosť DS Smith Packaging Slovakia zúčastnila na jubilejnom 10. československom kongrese Obalko v Aquapalace Hotel Prague. Stretlo sa tu viac ako 450 účastníkov, aby spoznali celosvetové trendy a novinky v oblasti obalov. Tento rok si spoločnosť DS Smith pozvala záujemcov o udržateľné obaly do relaxačnej zóny, kde si pri šálke kávy mohli prediskutovať všetky otázky o udržateľných obalových riešeniach.

Vysoké ceny a nedostupnosť materiálov a pracovnej sily, stúpajúce ceny energií a klesajúca kúpna sila spotrebiteľov sú problémy, ktoré neobchádzajú ani obalový priemysel. Program kongresu bol zahájený názormi expertov práve na tieto najaktuálnejšie hrozby. Počas panelovej diskusie sa predstavitelia firiem ako Mattoni, Ryor a Škoda ďalej zaoberali súčasnými hrozbami a budúcimi príležitosťami.

Popoludňajší program sa zameriaval na budúcnosť obalového priemyslu, na dôležitosť inovácií materiálového aj technologického charakteru, na spôsob, ako vytvoriť obal, ktorý dokáže zmeniť spotrebiteľské vnímanie značky. Program bol rozdelený na tri sekcie v rámci workshopov. Každá jedna sekcia priniesla mnoho zaujímavostí v problematikách Dizajn a Inovácie, Technológie a materiály. V poslednej sekcii o udržateľnosti, popri množstve užitočných informácií o ekodizajne, recyklácii a legislatívnych záležitostiach, spoločnosť DS Smith ukázala príklad udržateľného obalového riešenia. Michaela Bernatová (Trade Marketing, Nestlé ČR), Martin Nemec (Subregional Managing Director CEE, DS Smith Packaging) a Ján Karlík (Key Account Manager – POS & Display, DS Smith Packaging) predstavili využitie princípov a metrík cirkulárneho dizajnu a v praxi na spoločne vyvinutom stojane, ktorý prináša výhody nielen pre prírodu, ale aj pre podnikanie. Čo je dôkazom toho, že spolupráca pre udržateľnejšiu budúcnosť prináša ovocie.

Martin Nemec, subregionálny výkonný riaditeľ pre CEE, povedal: „Metriky sú primárne vyvinuté pre sekundárne obaly – nedávno sme sa ich pokúsili aplikovať na segment displejov s naším zákazníkom Nestlé. Ide o spoločné úsilie o udržateľnú budúcnosť.“

Spoločnosť DS Smith Packaging vytvorila príjemnú atmosféru vo forme relaxačnej zóny, kde sa mohli záujemcovia zastaviť a prediskutovať so skúsenými dizajnérmi možnosti spolupráce a využitia princípov cirkulárneho dizajnu presne podľa ich potrieb a predstáv. Vďake širokej ponuke brožúr mohli návštevníci kongresu zistiť viac o metóde Circular Design Metrics, o prvom nástroji v odvetví obalov, ktorý pomáha jasne identifikovať výkonnosť obalu z hľadiska udržateľnosti a ukáže aj oblasti, na ktoré sa treba viac zamerať. V miestnosti inšpirovanej prírodou nemohla chýbať ani správa o udržateľnosti na rok 2022, ktorú spoločnosť každoročne vydáva. Spoločnosť je vedúcim poskytovateľom trvalo udržateľných obalových riešení aj z ťažkej lepenky. Obaly z vlnitej lepenky pre ťažké zaťaženie sú určené na prepravu a skladovanie ťažkých výrobkov a zariadení, o ktorých sa hostia mohli dozvedieť pri návšteve viac podrobností.

Po konferencii prebehlo slávnostné vyhlásenie súťaže Obal roku, kde spoločnosť potvrdila svoju úspešnosť prevzatím cien vo viacerých kategóriách: potraviny, darčekové balenia a POP&POS stojany.

O spoločnosti DS Smith Packaging:

DS Smith je vedúcim poskytovateľom trvalo udržateľných obalových riešení, papierových výrobkov a recyklačných služieb po celom svete. Hrá kľúčovú úlohu v hodnotovom reťazci v sektoroch elektronického obchodu, rýchloobrátkového spotrebného tovaru a priemyslu. Prostredníctvom svojho prístupu vytvoriť „Novú definíciu obalov pre meniaci sa svet“ a stratégie udržateľnosti Now & Next sa spoločnosť DS Smith zaviazala viesť prechod na obehové hospodárstvo a zároveň poskytovať viac obehových riešení pre svojich zákazníkov a širšiu spoločnosť – nahradiť problémové plasty, eliminovať uhlík z dodávateľských reťazcov a poskytovať inovatívne riešenia v oblasti recyklácie. Odpoveďou a reakciou spoločnosti je model Box-to-Box za 14 dní (Od škatule ku škatuli za 14 dní), možnosti dizajnu a inovačná stratégia. DS Smith so sídlom v Londýne a členom FTSE 100 pôsobí v 34 krajinách a zamestnáva približne 30 000 ľudí a je strategickým partnerom nadácie Ellen MacArthur Foundation. História spoločnosti sa začala ešte v 40. rokoch 20. storočia, keď sa rodina Smithovcov začala zaoberať výrobou obalov.


Páči sa vám, čo píšeme?

Odporučte článok vašim známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook EkoReštart
Instagram @ekorestart.sk
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.