Ako vykurovať svoje domovy efektívne a ekologicky 

Staviate váš vysnívaný dom či byt alebo rekonštruujete nehnuteľnosť a rozhodujete sa aké vykurovanie je pre vás najvhodnejšie? Vykurovacie fólie sú efektívne, bezúdržbové a cenovo nenáročné. Hodia sa do novostavieb, starších nehnuteľností, kancelárií, mobilných domov i chát.

Elektrické podlahové vykurovanie infrafóliami značky Heat Decor je vhodné pod poter, laminátové a vinylové panely, kompozitné SPC i pod viacvrstvové drevenené podlahy. Výnimkou nie je ani dlažba, pokiaľ sa rozhodnete pre inštalácia pod poter, ktorá ponúka takmer úplnú flexibilitu vo výbere podlahovej krytiny.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre tento typ vykurovania ako napríklad energetická účinnosť – infračervené žiarenia ohrieva priamo objekty v miestnosti, vďaka čomu je teplota v miestnosti rovnomerne rozložená bez straty tepla a vzniku studených miest. Vykurovacie fólie šetria tiež priestor, keďže sú umiestnené pod podlahou, kde nezaberajú viac ako 7 mm. Taktiež nepotrebujú servisnú miestnosť, teda tieto metre štvorcové môžete využiť inak. Majú trojnásobne nižšie vstupné náklady ako pri teplovodnom kúrení a navyše si nevyžadujú žiadnu dodatočnú údržbu a servis. Bonusom je, že sú šetrné k prírode, keďže neprodukujú žiadne emisie CO2.

Z histórie infračerveného vykurovania

Infračervené vyhrievanie bolo po prvý raz použité už počas druhej svetovej vojny, kedy ho armáda používala na sušenie farieb a lakov nanášaných na vojenskú techniku. V našej krajine je tento spôsob vykurovania stále relatívne nový pojem, ale v krajinách ako je Nemecko, Veľká Británia či Nórsko je toto vykurovanie veľmi populárne už desiatky rokov. 

Vykurovanie, ktoré si viete urobiť aj sami

Vykurovacie fólie je možné inštalovať samostatne po miestnostiach alebo naraz v celom dome alebo byte. Inštalační technici potrebujú na montáž nehnuteľnosti s výmerou 100 -150 m2 iba jeden deň. Inštalácia je jednoduchá a rýchla – zvládnu ju i šikovní domáci majstri.

„O kvalite našich fólií vypovedá aj záruka, ktorú na ne dávame. V prípade HD-G 10 rokov, pri fólii HD-EPL 25 rokov a pre najodolnejšiu HD-PRO až 30 rokov, pričom jej životnosť je 50 rokov,“ vysvetlil technický riaditeľ Peter Brieška.

Ďalšou prednosťou systému je zónová regulácia – v každej izbe si viete cez aplikáciu v telefóne nastaviť požadovanú teplotu podľa návykov jednotlivých členov domácnosti, čím viete ušetriť až 30% nákladov na vykurovanie.