Sustainability Summit hľadá najlepšie udržateľné projekty

Realizovali ste v posledných rokoch úspešný udržateľný projekt? Ak áno, nominujte ho do konferenčného programu druhého Czech & Slovak Sustainability Summitu, ktorý sa koná 25. apríla 2024 v Cubex Centre Praha, a na ocenenie Sustainability Star 2024. „Pre svoj projekt a spoločnosť získate zaslúžené uznanie a obrovskú publicitu. Môžete sa tiež inšpirovať k realizácii vlastných udržiavateľných cieľov. A dostanete podporu od popredných vedcov, ktorí projekty hodnotia,“ vymenovala benefity Kateřina Osterrothová, programová riaditeľka Sustainability Summitu. Prihlášku možno podať do 31. januára 2024, a to zdarma a bez záväzkov. Nominačný formulár je k dispozícii tu: https://www.sustainabilitysummit.cz/prihlaska-projektu/

Pred zaradením do konferenčného programu summitu sú všetky prezentácie posúdené Vedeckou radou, ktorá sa skladá z členov, ktorí v oblasti udržateľnosti odborne pracujú. „Vedci sa snažia firmám poradiť, aby prezentácie boli čo najpraktickejšie a obsahovali všetky dostupné dáta, ktoré dokazujú, že projekty skutočne pomáhajú životnému prostrediu, spoločnosti a hospodárstvu,“ vysvetlil Jeffrey Osterroth, konateľ spoločnosti ATOZ Group, ktorá summit organizuje.

Všetky projekty schválené Vedeckou radou budú vystavené na plagáte A0 v Galérii posterov priamo na summite. „Približne 500 účastníkov akcie sa môže oboznámiť s podrobnosťami o vašom projekte. Vybrané námety budú zaradené do hlavného konferenčného programu v poludňajšom bloku Best practices v českej a slovenskej udržateľnosti,“ povedala Kateřina Osterrothová. Tie najprínosnejšie potom dostanú titul Sustainability Star 2024 a môžu získať licenciu na použitie loga ocenenia. „Najlepšie nápady sa budú tiež šíriť vďaka rozsiahlej propagácii u mediálnych partnerov summitu,“ dodala programová riaditeľka summitu.