Hľadáte eko projekt, ktorý by ste radi podporili? Trnavská Baterkáreň si vašu pozornosť určite zaslúži

Baterkáreň v Trnave je spoločným projektom Janky a Simony, ktoré nám tento výnimočný priestor predstavili v článku V Trnave vznikajú hneď dva výnimočné eko projekty.

Nájdeme tu bezobalovú predajňu drogérie, priestor na milé stretnutia, detský kútik a charitatívnu časť pozostávajúcu z projektov, ktorých cieľom je pomôcť a zároveň vrátiť do obehu čo najviac nepoužívaných vecí. Vďaka pravidelným SWAP akciám oblečenia, kníh, rastlín, či domácich potrieb si nových majiteľov našlo už veľa zaujímavých kúskov.

„V milom detskom kútiku sa hrajú Vaše detičky zatiaľ čo Vy nakupujete čapovanú drogériu. V Baterkárni nájdete kopec prednášok, kurzov, swapov, či podporných skupín, ktoré nám umožňujú efektívne a praktické učenie k zmene návykov smerom k udržteľnosti“, prezradili Janka a Sim.

Baterkáreň je pre nás veľmi sympatické miesto s úžasnou myšlienkou učenia k zodpovednému spôsobu života. Katka a Simona sú príkladom toho, že ak chceme niečo dokázať, dospieť k určitej zmene, musíme aj čo to obetovať. Svoj voľný čas trávia prípravou, vymýšľaním, realizáciou rôznych aktivít. Jednou z nich je aj Požičovňa vecí, v rámci ktorej si už onedlho budeme môcť požičať veci, ktoré bežne kupujeme, no využívame ich možno raz do roka.

Zásady Baterkárne sú jasné a ak sú vám sympatické, podporte aj vy jej ďalší rozvoj

  • Ak niečo nefunguje = opravme to
  • Ak nám niečo neslúži = vymeňme to
  • Ak niečo nepotrebujeme = darujme to
  • Ak niečo používame zriedka = požičajme si to
  • Ak chceme robiť niečo lepšie = naučme sa to
  • Ak treba niečo nové = hľadajme šetrné, vedomé a pomalé alternatívy

Aktivity trnavskej Baterkárne prerástli jej priestorové možnosti a je na čase sa rozšíriť. Pomôcť môže každý, koho myšlienka Baterkárne oslovila. Na stránke startlab.sk nájdeme všetky potrebné informácie a vybrať si môžeme aj odmenu za našu pomoc. Či sa rozhodneme darovať menšiu sumu a získame univerzálnu nákupnú tašku alebo set pre domácu výrobu voskových obrúskov, alebo pomôžeme o čosi viac a dievčatá v priestoroch Baterkárne zorganizujú detskú oslavu pre naše ratolesti.

„Chceme charitatívnej časti spraviť vlastnú, oddelenú miestnosť a vytvoriť tak potrebný skladový priestor, čím uvoľníme plochu v Baterkárni na kávičku, prednášky a kurzy“, dodávajú Janka a Sim.

Páči sa vám náš článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku, dajte like našej Facebook stránke NašeBio&Eko alebo nás sledujte na Instagrame @nasebioeko.