Podcast Nová doba udržateľná: Benefity, fakty a zaujímavosti o zelených stavbách

Budovy a domy, v ktorých pracujeme a bývame majú vplyv na naše zdravie aj na životné prostredie. Zelená budova je energeticky efektívna budova, ktorá disponuje kvalitným vnútorným prostredím, hospodári s vodou, využíva princípy cirkulárnej ekonomiky a zároveň pozitívne ovplyvňuje svojich užívateľov aj okolité prostredie.

Zelené budovy využívajú o 11% menej vody a o 25% menej energie v porovnaní s bežnou komerčnou budovou. Aké benefity prinášajú zelené budovy pre svojich užívateľov? Podľa akých noriem sa posudzujú zelené stavby? Ako by malo vyzerať moderné bývanie budúcnosti a ako vyzerá bývanie v krtkodomoch? Vypočujte si novú epizódu podcastu Nová doba udržateľná o zelených stavbách, ich financovaní a inováciách v stavebnom priemysle.

Nová doba udržateľná – podcast Katky Hutyrovej (NOSENE) a Babsy Jagušák, v ktorom sa venujú téme udržateľnosti vo všetkých oblastiach života. Vždy so zaujímavými hosťami, s ktorými sa porozprávajú nielen o tom, čomu sa venujú a ako udržateľnosť vnímajú, ale aj o tom, ako sa im darí žiť šetrnejšie k životnému prostrediu.


Páči sa vám, čo píšeme?

Odporučte článok vašim známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook EkoReštart
Instagram @ekorestart.sk
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.