Jedna batéria pre všetky zariadenia prináša ekologickú revolúciu do záhrady, ktorá poteší

Jarné počasie nás už láka do záhrady, ktorá na to, aby prinášala potešenie, potrebuje byť správne udržiavaná. Do krásnej a zároveň efektívnej záhrady je dôležité vybrať správne zariadenia, ktoré nám s údržbou pomôžu. Akumulátorová technológia má nesporné výhody pri rôznych spôsoboch využitia a v plnej miere dokáže nahradiť spaľovací motor. V neposlednom rade aj šetrí peniaze, pretože jedna batéria je využiteľná pre všetky stroje, ktoré budeme v záhrade a domácnosti potrebovať a technológia prenosných batérií je už tak ďaleko, že rovnaké batérie, ktoré použijeme napríklad vo fukári, môžeme použiť aj v traktorovej kosačke, ktorá má 22 konských síl.

Spoločnosť EGO POWER+ sa venuje výhradne vývoju akumulátorovej technológie už 27 rokov a s 10 miliónmi vyrobených produktov ročne je svetovým lídrom. Na to, ako sa tento skúsený výrobca popasoval s výzvami vývoja AKU zariadení sa pozrieme v tomto článku.

Jedna batéria pre všetky zariadenia EGO POWER+

Studené štarty benzínových motorov, miešanie benzínu s olejom a uvoľňovanie splodín do ovzdušia dokážeme zamedziť používaním správnej záhradnej techniky. Veľkou výhodou je, ak na všetky techniky vieme využiť jednu batériu. Napríklad jedna batéria EGO dokáže poháňať všetky zariadenia, ktoré pri práci v záhrade potrebujeme. Takto sa dokážeme vyhnúť aj zbytočnému odpadu, ktorý vzniká pri používaní rôznych batérií s nízkou životnosťou v rôznych zariadeniach. AKU záhradná technológia tak prináša ekologickú revolúciu v záhrade, ktorá poteší aj našich susedov a životné prostredie.

Batéria EGO / zdroj: EGO POWER

Ako je to so životnosťou batérie?

Aj tu sa spoločnosť EGO POWER+ vydala cestou najvyššej kvality. Srdcom akumulátorov EGO sú kvalitné lítiové batériové články od spoločnosti Samsung so životnosťou až 1200 nabíjacích cyklov. Jeden cyklus pritom označuje nabitie úplne vybitej batérie na 100% kapacity, takže nabitie čiastočne vybitej batérie z 50% na 100% kapacity sa počíta len ako polovica jedného cyklu. To znamená, že u bežného používateľa pri priemernom využití 10 nabíjacích cyklov za mesiac (120 cyklov za rok) majú batérie EGO životnosť až 10 rokov.

Batéria EGO na nabíjačke / zdroj: EGO POWER

Čo sa stane, ak ju nechám odloženú na poličke počas zimy? Nestratí svoju kapacitu?

Poznáte to. Necháte stroj v garáži pár mesiacov, a keď sa k nemu vrátite, nájdete batériu úplne vybitú. Často krát je tak poškodená nadmerným vybitím, že sa už nedá použiť. To sa Vám však s batériami EGO nestane. Stačí ich odložiť v miestnosti s teplotou od mínus 10 do 70°C a o zvyšok sa postará inteligentná elektronika v batérii, ktorá ju po 30 dňoch bez použitia vybije na 30% kapacity, čo je ideálna hodnota pre dlhodobé skladovanie. Následne môže byť batéria skladovaná bez použitia až 10 rokov bez rizika poškodenia nadmerným samovoľným vybitím.

Nestratím však veľa času čakaním, kým sa nabije?

Vývoj batériových článkov pokročil natoľko, že dnes je možné ich nabíjať vysokým prúdom bez toho, aby to ovplyvnilo ich životnosť. Rýchlo nabíjačka EGO POWER+ preto využíva nabíjací výkon až 550W, čím skrátila nabíjací čas 2.5 Ah (140 Wh) batérie len na 25 minút. To znamená, že batérie EGO pri väčšine zariadení poskytujú približne dvojnásobný prevádzkový čas v porovnaní s časom nevyhnutným na ich nabitie.

Čo ak začne pršať? Sú batérie EGO vodeodolné?

Všetky batérie EGO sú po pripojení k zariadeniu vybavené stupňom ochrany IPX4 (ekvivalent ľahkého dažďa), no ich použitie v daždi sa neodporúča kvôli zvýšenému riziku úrazu v mokrých podmienkach. Profesionálne chrbtové batérie BAX1300 a BAX1500 zároveň ponúkajú ochranu voči vode až na úrovni IP56, čo znamená, že sú úplne odolné voči vode s výnimkou ponorenia.

Commercial backpack / zdroj: EGO POWER

Zaujala vás jedna batéria pre všetky zariadenia do záhrady? Viac informácií nájdete na www.egopower.sk.