Je až neuveriteľné, čo dokáže FoodCycler spraviť s odpadom za pár hodín!

Viete si predstaviť, že sa váš kuchynský odpad a zvyšky jedál zmenia na niečo užitočné priamo u vás doma len stlačením jedného gombíka? Pozrite sa, ako si s tým poradím FoodCycler!

Ešte nikdy doteraz sme nemali toľko možností, ako si poradiť s odpadom, ako dnes. Máme kontajnery na papier, plasty, sklo, olej, dokonca aj na bioodpad. Plastové fľaše sú zálohované, takže ich spracovanie je ešte jednoduchšie. Máme množstvo dostupných spotrebičov a zariadení, ktoré nám pomáhajú byť ohľaduplnejší voči prírode, aby si aj naše deti mohli vychutnávať prechádzku v lese a spev vtákov.

Najviac odpadu tvoríme z obalov a v kuchyni. Riešením je nakupovanie v bezobalových obchodoch, no nie každému je takáto možnosť dostupná. Fľaše z balenej sýtenej vody nám už doma zavadzať nebudú, ak ich vymeníme za niektorý SodaStream, s ktorým budeme mať vždy dosť čerstvej vody s bublinkami ostrými alebo jemnými presne tak, ako to máme radi. Ale čo s kuchynským odpadom? Čo robiť s nedojedenými zvyškami jedál, s vaječnými škrupinami, hydinovými kosťami, šupami z ovocia a zeleniny? Záhradkári majú kompost, ale v mestách musíme tieto veci jednoducho hádzať do smetiaku. Naozaj musíme?

Namiesto smetiaka FoodCycler

FoodCycler od SAGE je inovatívny produkt kanadských vývojárov, ktorý sa veľmi rýchlo ujal na svetovom trhu a dostupný je už aj na Slovensku. Ide o absolútne prelomový typ v kategórii domácich kompostérov. Kuchynský odpad sa zbiera do hermeticky uzavretého vedierka a po jeho naplnení vznikne z odpadu za 3 – 6 hodín kôpka sterilného substrátu.  FoodCycler za pár hodín zrecykluje až o 80 % takmer všetok organický kuchynský odpad, ktorý by inak putoval do smetí, pričom neprodukuje žiadne plyny ani zápach.

Pozrite si video, ako FoodCycler pracuje

Spracuje odpad rastlinného aj živočíšneho pôvodu, takže ním vyriešite:

  • Zvyšky mäsa, rýb, morských plodov a hydiny vrátane kostí
  • Zvyšky ovocia a zeleniny
  • Obilniny
  • Syry a mliečne výrobky
  • Fazule, semienka a iné strukoviny
  • Hydinové a rybacie kosti
  • Kávovú usadeninu aj čajové vrecká
  • Vajcia a škrupiny od vajec
  • Zvyšky krmiva pre domáce zvieratá

FoodCycler odbúrava povinnosť vynášať smeti, preto je ideálny pre ľudí, ktorí nemôžu mať tradičný kompostér a aj pre ľudí hendikepovaných, chorých a pre seniorov. FoodCycler je určite spotrebič, ktorý skutočne prispieva k čistejším domácnostiam aj k čistejšej prírode.

Tip: V PLANEO Elektro a na planeo.sk teraz kúpite FoodCycler aj na splátky bez navýšenia!