Jarné susedské upratovanie organizované OZ Upracme Slovensko bude už 23. apríla

Spolu so stovkami dobrovoľníkov sa môže do očisty svojho okolia a prírody zapojiť každý, komu na svojom okolí záleží. Organizátori preto vyzývajú všetkých, aby sa zapojili a pomohli tak upratať neporiadok zo svojho okolia. Všetky dôležité informácie a zoznam zapojených miest nájdeme aj na stránke organizátora upracme.sk alebo na facebooku Upracme Slovensko.

„Hľadáme všetkých aktívnych susedov, ale aj ostatných dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní venovať jedno sobotné dopoludnie a s našou pomocou si upratali svoje okolie v sobotu 23. 4. 2022 po Dni Zeme. Ak niekomu dátum 23. apríla nesedí, nevadí. Upratať môže v akýkoľvek iný deň,“ upresnili organizátori.

AKO NA JARNÉ UPRATOVANIE?

  • Premyslite si, kde naposledy ste vo vašom bezprostrednom okolí videli voľne pohodený odpad v prírode. Alebo nebodaj nelegálnu skládku – pre tipy môžete využiť aj aplikáciu TrashOut.
  • Naplánujte si upratovanie cez web upracme.sk.
  • Stiahnite si plagáty a zaktivizujte vašich najbližších susedov. Ideálne je rozposlať ich emailom alebo vyvesiť v spoločných priestoroch.
  • Organizáciu Upracme Slovensko môžete požiadať o pomôcky na upratovanie.
  • Vyberte sa spolu so susedmi do ulíc v sobotu 23. 4. 2022, vyčistite si okolie a užite si pekný spoločný čas. Výsledkami sa môžete pochváliť aj na sociálnych sietiach s tagom @UpracmeSlovensko #upracmeslovensko.

Tím občianskeho združenia Upracme Slovensko, sme vyspovedali aj v našom rozhovore, v ktorom nám okrem iného prezradili aj to, ako vznikla myšlienka vytvoriť Upracme Slovensko a kto za ňou stojí.

Organizácia Upracme Slovensko je oficiálnym organizátorom World Cleanup Day (Svetový čistiaci deň) na Slovensku a je súčasťou medzinárodného hnutia Let’s Do It World, ktorý túto iniciatívu založil.


Páči sa vám, čo píšeme?

Podporiť našu prácu môžete zaslaním SMS, viac sa dozviete v časti O nás.
Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.