Herec Robert Downey Jr. spúšťa investičné fondy pre ochranu planéty

Technologický nadšenec, producent a herec Robert Downey Jr., ktorého svet pozná aj ako protagonistu Sherlocka Holmesa, či Tonyho Starka z Avengerov, predstavil investičné fondy pre ochranu planéty a jej budúcnosti.

Robert Downey Jr. už v minulosti založil mediálnu a investičnú skupinu s cieľom pomôcť pri riešení naliehavých problémov v oblasti životného prostredia. Najnovším krokom je založenie kapitálových fondov FootPrint Coalition Ventures, ktoré sa zameriavajú na trvalú udržateľnosť a zelené technológie.

Podľa magazínu Fortune iniciatíva FootPrint Coalition aj z prostriedkov svojho zakladateľa podporila už viacero zelených projektov. Investovala napríklad do francúzskeho startupu pre chov hmyzu Ÿnsect, do spoločnosti zaoberajúcou sa výrobou bambusového papiera Cloud Paper, či do biotechnologickej spoločnosti RWDC Industries, ktorá vyvíja biologicky odbúrateľné alternatívy k plastom.

Pri hľadaní a oslovovaní nových projektov chce Robert Downey Jr. využiť svoju popularitu a ako sám hovorí, chce osloviť svojich viac ako 100 miliónov fanúšikov na sociálnych sieťach, aby im vyrozprával príbeh o zmene klímy a o technológiách, ktoré ju dokážu poraziť. Vo svojom videu priznáva, že kľúčový okamih jeho prebudenia k hrozbe klimatických zmien nastal počas lesných požiaroch v Malibu v roku 2018.

Iniciatíva FootPrint Coalition Ventures sa zameriava aj na „menších“ investorov a chce osloviť aj bežných ľudí, ktorým záleží na hľadaní a podporovaní nových projektov a priekopníckych technológií, ktoré reagujú na najväčšie výzvy v oblasti životného prostredia. Vstup do fondov bude prebiehať štyrikrát ročne s minimálnym štvrťročným vkladom päťtisíc dolárov.

V rámci hľadania udržateľných technológií tím identifikoval šesť konkrétnych investičných oblastí, na ktoré sa chce zameriavať

  • spotrebiteľské výrobky a služby zamerané na udržateľnosť
  • potravinárske a poľnohospodárske technológie
  • materiály a priemyselné technológie
  • energia a doprava
  • vzdelávanie a médiá
  • pokročilé environmentálne riešenia

Cieľom kapitálových fondov je samozrejme priniesť investorom zisky. Organizácia FootPrint Coalition chce ale dokázať, že vytvárať zisky dokážeme aj s pozitívnym dopadom na našu planétu a investovaním do projektov, ktoré nám zabezpečia zdravú planétu.

Titulná fotografia: Facebook.com/officialfootprintcoalition


Páči sa vám, čo píšeme?

Podporiť našu prácu môžete zaslaním SMS, viac sa dozviete v časti O nás.
Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.