Ekologickú náhradu zubných pást prinášajú dentálne tablety ZeoZoe

Každý produkt skrýva nejaký zaujímavý príbeh. Príbeh zubných tabliet a prášku ZeoZoe  sa začal iba pred rokom. Tri ženy začali rozvíjať myšlienku ako nahradiť klasickú zubnú pastu niečím prírodným. Ich vízia bola od začiatku zviazaná s ideou ekologického produktu, v ktorom by sa nenachádzali žiadne chemické konzervačné, alebo prídavné látky zlepšujúce chuť, alebo farbu. Neostali však len pri samotnom zložení výrobku, dôležité pre ne bolo aj to, v akých obaloch sa produkt dostane k zákazníkovi. Aj obal sa tak stal súčasťou ekologickej vízie firmy ZeoZoe.

Každý produkt je odrazom vnútorného založenia jeho tvorcov. Tri Slovenky žijú život spätý s prírodou, ich domácnosti i životný štýl sa nesú v znamení bezobalového prístupu a ochrany životného prostredia. Vytvorili niečo, čomu veria, čím žijú, čo vyjadruje ich postoj k životu, ľuďom, k sebe samým. Jednota toho, čo žijú s tým, čo vytvárajú je tak zárukou pravdivosti a kvality výsledného produktu ich firmy. Sme radi, že slovenskú značku ZeoZoe si všimli aj v zahraničí, čo len potvrdzuje, že na Slovensku máme skvelých a šikovných ľudí.

Aké je ich tajomstvo?

Základným materiálom, z ktorého sú vyrobené zubné tablety a prášok je zeolit. Je to
vulkanický minerál, ktorý patrí k mimoriadne účinným prírodným materiálom využívaným po tisícročia. Má výnimočnú schopnosť viazať do svojej štruktúry škodliviny a toxíny, pôsobí protizápalovo, remineralizačne, upravuje pH, čistí a harmonizuje organizmus. V dentálnej hygiene sa tiež využíva jeho schopnosť odstraňovať zubný povlak a zubný kameň. Zeolit odstraňuje kyslé prostredie, ktoré priamo ohrozuje zubnú sklovinu. Zeolit v ústnej dutine chemicky nereaguje, nemá žiadne kontraindikácie, nevysušuje, nezanecháva žiadne stopy, alebo povlak.

Súčasťou zubných tabliet a prášku je aj šalviový a mätový esenciálny olej. Šalvia lekárska pôsobí profylakticky, predchádza zápalom a ochoreniam zubov a ďasien. Pri rozvinutých ochoreniach ústnej dutiny a zubov pomáha odstraňovať zápal, podporuje liečbu tkanív, tíši bolesť. Mäta pieporná dodáva zubným tabletám charakteristickú vôňu a svieži, chladivý pocit v ústach. Mäta účinkuje ako antiseptikum, pôsobí protizápalovo, tíši bolesť, podporuje prekrvenie, odtok škodlivín, bunkovú výmenu.

Ekológia a šetrnosť k prírode na prvom mieste

Tablety i prášok sú dokonalou náhradou za bežné zubné pasty. Odlišujú sa od chemických pást nielen tým, že sú vyrobené výhradne z prírodných ingrediencií, ale tiež tým, že nepenia. Po niekoľkých použitiach sa na to dá ľahko zvyknúť. Pocit dokonalej čistoty a sviežosti stojí za zmenu zaužívaných rituálov ústnej hygieny. Aplikácia je veľmi jednoduchá. Zubná tableta sa vloží do úst, rozhryzie sa. Zubná kefka sa namočí a zuby sa umývajú ako obyčajne. Prášok sa len nasype na mokrú zubnú kefku.

Značka ZeoZoe ponúka aj bezobalovú verziu svojich produktov, čím znižuje svoju ekologickú stopu a umožňuje zákazníkom kúpiť si toľko produktu, koľko si oni sami želajú. Sypané produkty je možné si zakúpiť v bezobalových obchodoch v rámci Slovenska i Českej republiky. V blízkej budúcnosti plánujú ponúkať tablety a prášok bez obalu aj cez svoj e-shop zeozoe.sk.