Ako môžeme aj my pomôcť požiarmi sužovanej Austrálii?

Môžeme sa tváriť, že sa nás požiare v Austrálii netýkajú, sú predsa ďaleko. Ale všetci žijeme na jednej planéte a mali by sme sa zaujímať o to, čo sa na nej deje. Podľa informácií Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) doteraz zhorelo viac ako 10 miliónov hektárov austrálskej pôdy a 2000 domov. Najmenej 26 ľudí zomrelo a odhaduje sa, že do dnešného dňa bolo v Austrálii usmrtených viac ako pol miliardy zvierat. Toto číslo výrazne zhoršuje situáciu vyhynutia niektorých druhov, ktorej naša planéta už aj tak čelí. Ak vás zaujíma spôsob, ktorým by ste mohli pomôcť ľuďom, ktorí prišli o svoje domovy, zachráneným zvieratám, či ako podporiť austrálskych hasičov, pozrite sa na zoznam nižšie.

Ako pomôcť evakuovaným osobám

Podporiť môžeme austrálsky Červený kríž, ktorý pomáha tisíckam evakuovaných v zotavovacích strediskách po celej krajine. Armáda spásy v Austrálii poskytuje jedlo a podporu evakuovaným osobám na viacerých miestach. Organizácia Svätého Vincenta de Paul poskytuje jedlo a oblečenie evakuovaným ľuďom. Rovnako tak pomáha kryť účty tým, ktorých domy boli zničené. Podporiť môžeme aj spoločnosť Foodbank, najväčšiu charitatívnu organizáciu v Austrálii.

Ako pomôcť prírode

Počas požiarov bolo usmrtených takmer 500 miliónov zvierat. Odhaduje sa, že 30% populácie koál v Austrálii zomrelo, pretože pomaly pohybujúce sa zvieratá nedokážu ohňu uniknúť. Svetový fond ochrany prírody v Austrálii smeruje svoje úsilie práve na ochranu koál. Prostredníctvom aplikácie GoFundMe môžeme podporiť viacero organizácií, ktoré zachraňujú koaly z oblastí požiaru, ako napríklad The Port Macquarie Koala Hospital, či Adelaide & Hills Koala Rescue. Organizácia RSPCA New South Wales pomáha evakuovať, zachraňovať a liečiť domáce a voľne žijúce zvieratá v ohrozených oblastiach.

Ako podporiť austrálskych hasičov

Hasiči z Nového Južného Walesu denne nasadzujú svoje životy, aby obrovské požiare dostali pod kontrolu, prispieť môžeme na ich oficiálny účet. Navyše bol zriadený aj špeciálny účet pre pomoc rodinám troch hasičov, ktorí zahynuli počas výkonu služby.

Známa austrálska komička Celeste Barber, ktorú na sociálnych sieťach sledujú milióny ľudí vytvorila zbierku pre hasičov z NSW Rural Fire Service. Do zbierky doteraz prispelo 1,2 milióna ľudí a vyzbieralo sa viac ako 30 miliónov eur.

Ďakujeme za každé zdieľanie článku. Len vďaka vám sa informácie o možnostiach podpory
pre Austráliu, dostanú k čo najviac ľuďom.