Hodina Zeme 2022: Sobota 26. marec 20.30. Zapojiť sa môže každý

Celosvetová akcia Hodina Zeme každoročne spája milióny ľudí a tisícky firiem po celom svete. Ide o najväčšiu celosvetovú akciu, do ktorej sa môže zapojiť každý. Stačí len zhasnúť svetlo na jednu hodinu!

História akcie sa začala písať v austrálskom Sydney 31. 3. 2007, do ktorej sa prvýkrát zapojilo viac ako 2,2 milióna domácností a 2000 firiem. Význam akcie sa z Austrálie rýchlo preniesol do celého sveta a o rok neskôr sa do nej zapojilo už takmer 50 miliónov ľudí z 35 krajín sveta. Ľudia z celého sveta tak “vypli svoje domácnosti” a mestá “zhasli svoje dominanty”, aby oslávili a chránili to, čo máme spoločné, náš domov – našu planétu.

Tento rok pripadá Hodina Zeme na 26. marec. Konkrétne o 20.30 miestneho času sa môže každý z nás pripojiť k tejto celosvetovej iniciatíve.

Do tmy sa už tradične ponoria aj najznámejšie budovy a pamiatky ako Eiffelova veža, Big Ben, budova Opery v Sydney, budova Empire State Building, Buckinghamský palác, či Koloseum.

Zapoja sa aj slovenské pamiatky ako Bratislavský hrad, Bojnický zámok, Dóm sv. Alžbety v Košiciach, Hrad Beckov, UFO na moste SNP v Bratislave, či viaceré mestské radnice. Pridajte sa aj vy k tým, ktorí v čase od 20:30 do 21:30 zhasnú svetlá nielen v budovách jednotlivých organizácií, ale aj vo svojich domácnostiach, a upriamte aj takto pozornosť na hrozbu klimatickej krízy, ktorej naša planéta čelí.

Oficiálne tohtoročné video

Hodina Zeme poukazuje na význam ochrany prírody, trvalo udržateľného správania a spotreby, nebezpečenstvo klimatických zmien a spája ľudí po celom svete, ktorí si uvedomujú dôležitosť ochrany našej planéty.


Páči sa vám, čo píšeme?

Podporiť našu prácu môžete zaslaním SMS, viac sa dozviete v časti O nás.
Odporučte článok známym alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach.
Facebook NašeBio&Eko
Instagram @nasebioeko
Nezabudnite sa prihlásiť pre odber nášho newslettra v pätičke stránky, aby vám neunikli žiadne novinky.